Ubrania myśliwskie

Strój myśliwski od wielu lat przykuwa uwagę. Kolor lasu, ocieplacze, mocne buty – idealnie sprawdzają się w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. Ci, co profesjonalnie zajmują się myślistwem ogromną uwagę zwracają na odzież, która posłuży im w łowach. Amatorzy szukają sklepów i producentów, gdzie mogą zaopatrzyć się w taki asortyment. Co należy wiedzieć o takich ubraniach? Gdzie je kupić i ile kosztują? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. Naprawdę warto.

Strój myśliwski na każda pogodę

Ubranie myśliwskie rządzi się pewnymi prawami. Musi być ciepłe, posiadać wiele kieszeni na przydatne w lesie akcesoria oraz koniecznie powinno być solidnie wykonane. Materiał ma tu kluczowe znaczenie, gdyż słabe jakościowo zestawy często służą myśliwym tylko przez jeden sezon. Ubranie myśliwskie to ciepła kurtka, koszula w kratę, wygodne spodnie, mocne i komfortowe buty myśliwskie oraz obowiązkowo – kapelusz. Taki zestaw to dość spory wydatek, jednak możliwy jest zakup konkretnych rzeczy w atrakcyjnych cenach. Teraz szczególnie jest bardzo tania odzież myśliwska, gdyż w sklepach panuję wyprzedaże i promocje. Myśliwi mogą więc zaopatrzyć się w bardzo dobre zestawy po korzystnej cenie.

Najlepsze miejsca na takie zakupy

Profesjonalną odzież i wygodne buty myśliwskie warto zaopatrywać się wyłącznie w fachowych i dobrze wyposażonych sklepach myśliwskich, turystycznych lub ze sprzętem survivalowym. Profesjonalna odzież myśliwska to wydatek rzędu od 1000 zł do nawet 3000 zł, z koli buty myśliwskie wyniosą myśliwego od 200 do nawet 1000 zł. Warto zwrócić uwagę na parametry kupowanego asortymentu. Takie cechy jak wodoodporność, ochrona przed wiatrem czy lekki, lecz dobry materiał są niezwykle ważne. Ważne jest, by takie rzeczy zmieściły się w plecaku oraz były solidnie wykonane. Jak wynika z powyższego, jest to dość spory wydatek, dlatego też warto zainwestować w lepsze rzeczy, które posłużą użytkownikowi przez co najmniej kilka lat.

Jak wynika z powyższego, pasja do myślistwa zobowiązuje. Trzeba odpowiednio i wygodnie się ubierać, by zwierzyna nie zobaczyła takiego myśliwego w lesie oraz by łowca mógł mieć ze sobą cały potrzebny asortyment i wyposażenie. Bywa tak, że w lesie spędza się po kilka – kilkanaście godzin. Tania odzież myśliwska powinna zawierać odpowiednie buty wodoodporne, kurtka przeciwdeszczowa to podstawa. Kapelusz, który jest atrybutem prawdziwego myśliwego również powinien wchodzić w skład takiego zestawu.