Jaki kupić identyfikator dla psa?

Zakup identyfikatora dla psa to nie tylko inwestycja w spokojniejszy sen jeśli zwierzak zaginie, ale również pewność, że gdy pies nam ucieknie, znalazca będzie wiedział, że zwierzę nie jest bezpańskie i nie przygarnie go w dobrej wierze. Jeśli znasz osobę, której pies często ucieka – spraw im obydwojgu taki identyfikator.

Chip to niewystarczająca ochrona

Choć w obecnych czasach każdy pies posiada chip, który w teorii ma stanowić zabezpieczenie dla zwierzaka gdy zaginie, w praktyce nie jest to takie proste. Odczytanie chipa zakłada wizytę u weterynarza – a ta często dla znalazcy może być mocno problematyczna, bowiem trzeba orientować się, gdzie w okolicy znajduje się jakiś gabinet, znaleźć metodę na bezpieczne dla obydwu stron doprowadzenie psa na miejsce, a także – mieć na to czas.

Nawet jeśli przypadkowemu znalazcy uda się doprowadzić zwierzę do weterynarza, zachodzi uzasadniona obawa, że chipa zwyczajnie nie uda się znaleźć. Niekiedy, szczególnie u nieco większych psów, w wyniku ruchu chip, który powinien znajdować się w okolicy łopatki, przemieszcza się i jest bardzo trudny do zlokalizowania przez weterynarza – zwłaszcza gdy przerażone zwierzę nie chce stać spokojnie w nieznanym mu miejscu.

Jakie są rodzaje identyfikatorów dla psa?

Na rynku dostępny jest szereg różnych identyfikatorów, które mają zapewnić bezpieczeństwo zwierzakowi. Choć wygląd to kwestia drugorzędna, z pewnością każdy znajdzie taki identyfikator dla psa, który oprócz swojej podstawowej funkcji, czyli zapewnienia bezpieczeństwa, spełni również wrażenia estetyczne właściciela.

Nieco droższe, ale wytrzymalsze są identyfikatory dla psa metalowe, z nadrukowanymi lub wygrawerowanymi danymi kontaktowymi właściciela. Taki identyfikator, zamocowany do obroży lub szelek na mocnym kółeczku, przetrwa nawet spacery po gęstych zaroślach.

Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zakręcany identyfikator dla psa, do środka których wkłada się karteczkę z danymi kontaktowymi właściciela. Jest to rozwiązanie o tyle wygodne, że w razie zmiany na przykład numeru telefonu – wystarczy wymienić karteczkę wewnątrz.

Dodatkowe zalety założenia psu identyfikatora

Oprócz funkcji zabezpieczającej zwierzaka, identyfikator dla psa daje również pewność potencjalnemu znalazcy, że pies nie jest bezpański, a co za tym idzie – potencjalnie zdziczały – i można spróbować do niego podejść i zabezpieczyć.

Dzięki temu, zwierzak nie będzie skazany na spędzenie czasu w schronisku, gdyby ktoś zgłosił go jako bezpańskiego.

Identyfikatory dla psa dostępne są w ofercie Grawernia.pl.