Wszystko, co trzeba wiedzieć o liposukcji laserowej

Wiosna to moment, w którym z szaf wyciągamy sukienki, krótsze sweterki oraz dopasowane kurtki. Nie każda kobieta cieszy się z tego. Zima, która powoduje, że nie jesteśmy tak aktywni, jak w czasie ciepłych miesięcy, pozostawiła ślady w postaci dodatkowych kilogramów. Jak działa liposukcja laserowa i czy jest sposobem na skorygowanie sylwetki?

Liposukcja laserowa – co to jest?

Lipoliza laserowa to nieinwazyjna metoda redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej, która odbywa się przy pomocy nowoczesnego lasera. Jest to metoda bezpieczna, która nie jest obarczona skutkami ubocznymi, tak jak tradycyjna liposukcja.

Liposukcja laserowa może zostać przeprowadzona na każdej partii ciała, nawet w delikatnych rejonach twarzy, podbródka czy szyi. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od godziny do dwóch, w zależności od ilości usuwanej tkanki tłuszczowej.

Warto pamiętać, że liposukcja laserowa jest zabiegiem, który świetnie działa na kondycję skóry. Po tradycyjnym zabiegu lipolizy skóra może być obwisła. Po zabiegu liposukcji laserowej skóra jest obkurczona i napięta. Można zauważyć, że skóra jest wygładzona i wzmocniona, co cenią sobie przede wszystkim kobiety zmagające się z cellulitem.

Po zabiegu

Liposukcja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym. Trzeba wiedzieć, że efekty można zobaczyć już po zabiegu. Na końcowy efekt trzeba jednak poczekać około 3-5 miesięcy.

Lipoliza laserowa jest zabiegiem, który nie powoduje obrzęku, zasinienia skóry czy bolesności, która pojawia się po lipolizie tradycyjnej. Dzięki temu pacjent bez bólu może cieszyć się efektami zabiegu. Znacznie szybciej wraca również do zwykłej aktywności, której należy wystrzegać się po lipolizie tradycyjnej.

Chcąc wzmocnić rezultaty lipolizy laserowej pacjent przez 6 tygodnie musi korzystać ze specjalnego stroju uciskowego. Po zabiegu przez okres 2 tygodni należy unikać wzmożonego wysiłku fizycznego. Warto jednak pamiętać, że do zajęć zawodowych można wrócić natychmiast, co nie zawsze jest możliwe, gdy pacjent korzysta z liposukcji tradycyjnej.

Usuniecie nadmiernej tkanki tłuszczowej za pomocą liposukcji laserowej nie tylko pomaga pozbyć się „oponki”, ale również poprawia kondycję skóry i przede wszystkim samopoczucie pacjenta, który znowu może czuć się świetnie we własnym ciele.