Wady i zalety palarni w miejscach publicznych

palarnie

Palarnie, czyli pomieszczenia przeznaczone do palenia tytoniu, stawiane są coraz częściej w miejscach publicznych, takich jak puby, dworce czy lotniska. Tego typu kabiny są, według niektórych, doskonałym rozwiązaniem dla osób palących, ale mają także przeciwników.

Wady pomieszczeń dla palących

Przeciwnicy palenia tytoniu mają wiele argumentów przeciw palarniom w miejscach publicznych. Najważniejszym zarzutem jest jakość powietrza wydobywającego się z wnętrza palarni. Nie istnieje bowiem system, który pozwala oczyścić powietrze ze szkodliwych substancji w stu procentach.
Kolejną wadą palarni jest zwiększanie liczby osób uzależnionych od nikotyny. Większa ilość miejsc przeznaczonych do palenia w przestrzeni publicznej, jest, według przeciwników palenia, pewnego rodzaju zachętą do sięgania po papierosa. Całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych mógłby ograniczyć liczbę osób palących.

Zapach dymu papierosowego, którym przesiąkają ubrania ludzi korzystających z palarni, jest kolejną wadą tego typu rozwiązań. Kontakt z osobą, która wychodzi z niewielkiego pomieszczenia pełnego dymu, jest niekomfortową sytuacją dla tych osób, które nie lubią zapachu papierosów.

Zalety palarni w miejscach publicznych

Dla wielu osób palarnie są jednak doskonałym rozwiązaniem, umożliwiającym oddawanie się nałogowi w pracy czy pubie bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Takie pomieszczenia pozwalają bowiem zapalić papierosa w budynku, co chroni przez zimnem, wiatrem i deszczem. Profesjonalne palarnie wraz z cenami znajdziesz na stronie http://www.tejbrant.pl/pl/produkty/palarnie/ producenta palarni, przystaków i zadaszeń.

Zaletą palarni jest również system oczyszczania powietrza, dzięki któremu osoby niepalące nie są zmuszone wdychać szkodliwego dymu. Producenci palarni deklarują, że stosowane w kabinach systemy filtracji i wentylacji pochłaniają prawie wszystkie zanieczyszczenia. Również osadzanie się dymu o nieprzyjemnym zapachu na ubraniach osób palących jest ograniczone przy zastosowaniu odpowiedniego systemu, który filtruje zanieczyszczone powietrze na bieżąco.

Palarnie umieszczone w pomieszczeniu lub na zewnątrz eliminują również problem zaśmiecania okolic budynku niedopałkami papierosów, co jest bardzo częste, gdy na zewnątrz nie ma kosza na śmieci czy wystarczająco dużej popielniczki.