Ugniatanie, masowanie ciała

Masaż już od dawna uważany jest jako środek do utrzymania dobrego zdrowia i zachowania jedności pomiędzy umysłem i ciałem. Masowano w starożytnych Chinach i w starożytnej Grecji. Przez lata starano się stworzyć, poprzez odpowiedni masaż, możliwość relaksu i ustanowić możliwość zachowania wewnętrznego spokoju i całkowitego rozprężenia ciała.

Działanie fizykalne

Każdy masaż jest działaniem fizykalnym, oznacza to, że poprzez siłę tarcia i nacisku odkształca się tkanki w określony sposób w konkretnym celu. Masuje się w sposób delikatny ale i w sposób uciskający, ugniatający czy mocno trąc. Poprzez masowanie wzbudza się organizm do powstawania endorfin, które pozytywnie wpływają na człowieka, który w danej chwili jest poddawany masowaniu. Masaż znacznie poprawia krążenie krwi i usuwa zbędne produkty przemiany materii. Jednym słowem, to dzięki odpowiedniemu masowaniu można poczuć się rozluźnionym, zrelaksowanym i odstresowanym.

Co daje odpowiedni masaż?

Decydując się na masaż można mieć stuprocentową pewność, że zadziała się pozytywnie zarówno na stan swojego ciała, jak i na stan swojej duszy. Regularnie poddając się masażom znacznie wspomaga się układ ruchowy i nerwowy oraz poprawia się jakość swojego snu.Dlatego masaż w Warszawie, jak w wielu większych polskich miastach jest oferowany nie tylko przez zakłady kosmetyczne ale i przez wiele gabinetów odnowy biologicznej. Wyjeżdżając na wczasy czy do SPA można spotkać się z miejscami, gdzie oferowane masowanie jest równie dobre i profesjonalne jak masaż w Warszawie.

Różnorodne techniki masażu

Poprzez wiele lat, aż od starożytności znacznie rozwijały się metody i techniki masażu. Dzisiaj ogromna różnorodność sposobów i możliwości masowania sprawia, że dobry masaż nie tylko wpływa na stan struktury tkanki organizmu, ale także łączy umysł z ciałem poprzez połączenie religii z duchowością.Podczas masażu stosuje się również środki zapachowe, efekty dźwiękowe aby znacznie wzmocnić działanie masażu poprzez zmysły powonienia czy słuchu. Tworzy się również specjalną atmosferę w miejscach masażu. Te wszystkie działania mają za zadanie jedno, całkowicie rozluźnić osobę masowaną i sprawić być ta kompletnie pozbyła się stresu i poczuła doskonale rozluźniona. Na tego rodzaju masaż w Warszawie można się udać w wiele miejsc.

Przykłady masaży:

Najbardziej znanym masażem w Warszawie i nie tylko jest niezwykle popularny masaż klasyczny. Obok tego masażu często spotyka się:
– masaż częściowy,
– relaksujący,
– sportowy,
– twarzy,
– połączony masaż z peelingiem ciała,
– refleksologiczny masaż stóp.