Specjalistyczne zabiegi złuszczające

peeling medyczny w Warszawie (3)

Złuszczanie skóry mające na celu usunięcie zalegających na jej powierzchni martwych komórek naskórka, to jeden z najważniejszych zabiegów, jakim musi być poddawana cera każdego rodzaju. Zabieg ten należy systematycznie wykonywać w domu, ale od czasu do czasu warto też wybierać się na zabiegi profesjonalne.

Dlaczego zabiegi w salonie są niezbędne?

Kiedy chce się mieć estetyczną i wolną od niedoskonałości cerę, trzeba regularnie poddawać się specjalistycznym zabiegom, wykonując na przykład peeling medyczny w Warszawie. Dlaczego? To proste. Domowa pielęgnacja jest niewystarczająca.

Nawet gdy często wykonuje się peeling, nie jest to zabieg dogłębny, gdyż do użytku domowego można zakupić tylko preparaty działające powierzchniowo. Zwykle tylko lekko złuszczają one skórę, nie zapewniając innych efektów. A zabiegi złuszczające w salonach?

Efektów peelingu medycznego w Warszawie czy mikrodermabrazji jest znacznie więcej niż tylko usunięcie obumarłego naskórka i dzięki temu wygładzenie skóry. Tak silne złuszczanie i oczyszczanie pomaga też pozbyć się niedoskonałości. Możliwe jest usunięcie zaskórników, nadmiaru sebum, przebarwień, a nawet drobnych zmarszczek!

Zabiegi warte wyboru

O zasadności poddawania się takim zabiegom świadczy też fakt, że nierzadko wykonują je osoby, którym zalecił to lekarz dermatolog. Najczęściej wówczas wykonuje się peeling medyczny w warszawskich gabinetach często pojawiają się osoby z polecenia dermatologa właśnie.

Jednak peeling medyczny to nie wszystko. Godne uwagi są też zabiegi, takie jak peeling kawitacyjny, wykonywany przy użyciu specjalnego urządzenia, a także mikrodermabrazja, na przykład diamentowa. Oba te zabiegi silnie złuszczają i wygładzają skórę.

O czym trzeba pamiętać?

Poddawanie się takim zabiegom jest świetnym wyjściem, ale trzeba mieć na uwadze pewne kwestie, przede wszystkim to, że przez jakiś czas po ich wykonaniu skóra może być zaczerwieniona i nie być w najlepszej kondycji. Jest też bardzo wrażliwa na słońce, dlatego zaleca się, by peeling medyczny w Warszawie wykonywać w miesiącach innych niż letnie.

Decydując się na ten zabieg, warto też wiedzieć, że w kilka godzin po jego wykonaniu skóra staje się ściągnięta i mocno napięta, a potem zaczyna silnie się łuszczyć. Nie można więc wykonywać go bezpośrednio czy nawet kilka dni przed ważnym wyjściem – trzeba zaplanować to odpowiednio wcześnie.

Mikrodermabrazja i peeling kawitacyjny są mniej inwazyjne, nie dają więc aż tak daleko idących skutków, jednak po ich wykonaniu skóra także może być zaczerwieniona i mało estetyczna – oczywiście przez krótki czas.