Rodzaje karbownic do włosów

Sezon 2017 należeć będzie do oryginalnych fryzur. Powraca moda na włosy karbowane, które można samodzielnie tworzyć. Wystarczy posiadać własną karbownicę do włosów, kupując ją w sklepie z elektroniką i różnymi urządzeniami. Występuje ona już w kilku odmianach. A czym one od siebie się różnią?

Producenci karbownic

Pierwsza różnica wynika z odmiennych producentów tych urządzeń. W Polsce dosyć znaną i szanowaną firmą wytwarzającą falownice jest m.in. BaByliss. Inne marki znające się na sprzętach zmieniających włosy to: Tondeo, Fox Waver i Valera.

Podczas zakupów na pewno warto przyjrzeć się producentom wybranych urządzeń. Im bardziej popularni są oni na rynku, tym prawdopodobnie lepsze wyroby tworzą.

Technologia

Aktualnie najlepszymi falownicami są te ceramiczne. Nie niszczą one włosów, mimo tego, iż potrafią osiągać bardzo wysokie temperatury. Ceramiczna karbownica do włosów może być używana nawet codziennie i nie powinna wtedy negatywnie zadziałać na kosmyki.

Drugim typem karbownic do włosów są te turmalinowa. Dawniej, gdy dopiero pojawiały się na rynku, były bardzo drogie, jednak dziś można je dostać w niskich cenach. Odmianą tych falownic są natomiast urządzenia tytanowo-turmalinowe, łączące w sobie dwie nowoczesne technologie.

Zakres szerokości płytki

Wszystkie kobiety są posiadaczkami zupełnie innych włosów. Niektóre mogą się pochwalić grubymi i mocnymi kosmykami, podczas gdy kolejne zmagają się z fryzurą o niskiej objętości. Z tego powodu u każdej z nich sprawdzi się falownica o odmiennej szerokości płytki.

Dla pierwszej grupy kobiet najlepsza będzie karbownica do włosów o szerokości płytki wynoszącej ok. 19 mm. Jest to obecnie największa, dostępna na rynku szerokość, pozwalająca za jednym razem złapać mnóstwo kosmyków. Urządzenia o mniejszych rozmiarach poradzą sobie z cieńszymi włosami.

Dodatkowe usprawnienia

Niektóre karbownice do włosów posiadają dodatkową jonizację. Jest ona doskonałą barierą ochronną dla kosmyków, która zabezpiecza je przed działaniem wyższych temperatur.

Większość falownic posiada także regulację temperatury. Ich użytkowniczki mogą samodzielnie zmieniać temperaturę sprzętu, dostosowując ją do przygotowywanej fryzury i aktualnego stanu włosów.

Karbownicę do włosów kupisz naCookStore.pl