Nowoczesne metody wykonywania zabiegów

Współczesna medycyna umożliwia przeprowadzanie coraz bardziej precyzyjnych zabiegów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, możliwe jest przeprowadzanie wielu zabiegów w sposób mało inwazyjny. Laparoskopia to rozwiązanie, które jest coraz chętniej stosowane w wielu dziedzinach medycyny.

Laparoskopia w zabiegach ginekologicznych

Laparoskopia to metoda przeprowadzania zabiegów przy użyciu laparoskopu wprowadzanego do ciała na specjalnym teleskopie. Dodatkowo, laparoskop wyposażony jest w bardzo dobre źródło światła oraz kamerę umożliwiającą przeprowadzanie zabiegów. Taki sposób ingerencji w ciało człowieka wystarczy jedynie małe nacięcie przez które w ciało wprowadzany jest laparoskop.

Laparoskopia ginekologiczna umożliwia zdiagnozowanie wielu dolegliwości. Dzięki użyciu laparoskopu, ginekolog może dokładnie sprawdzić narządy wewnętrzne i sprawdzić czy w narządach rozrodczych nie występują żadne niepokojące zmiany. Laparoskopia ginekologiczna służy zarówno diagnostyce jak i zabiegom.

Czy laparoskopia jest zawsze bezpieczna?

Mimo, że zabiegi laparoskopem są bardzo mało inwazyjne, istnieją różne przeciwwskazania do wykonywania tego zabiegu. Niewydolność krążeniowo- oddechowa czy choćby niedrożność jelit to powody prze które zabieg laparoskopem nie powinien się odbywać.

Laparoskopia jajników to metoda pozwalająca zarówno na przeprowadzenie zabiegu jak i zdiagnozowanie źródła problemu. Laparoskopia jajników jest przeprowadzana dopiero w momencie przeprowadzenie dodatkowych badań. Podstawowym badaniem wymaganym przy zabiegu laparoskopii jest badanie krwi. Kolejnymi badaniami wymaganymi przy tej metodzie są badania EKG oraz moczu. Dopiero po przeprowadzeniu dokładniejszych badań oraz braku przeciwwskazań, lekarz przystępuje do zabiegu laparoskopii ginekologicznej.

Laparoskopia w leczeniu niepłodności

Problem niepłodności dotyczy coraz większej liczby par. W zależności od powodów niepłodności, lekarze proponują różne metody leczenia.

Laparoskopia ginekologiczna bywa bardzo pomocna w zdiagnozowaniu problemu niepłodności. Lekarz przy pomocy małego nacięcia może sprawdzić czy z narządami wewnętrznymi kobiety wszystko jest w porządku. Na podstawie diagnozy, lekarz opracowuje konkretny plan walki z niepłodnością.

Nowoczesne rozwiązania oferowane przez medycynę sprawiają, że wiele zabiegów można przeprowadzać w sposób mało inwazyjny. Małe nacięcie goi się zdecydowanie szybciej niż większa rana szyta. Właśnie dlatego laparoskopia zyskuje coraz większe grono zwolenników.