Mało przestrzeni i duże potrzeby, czyli jak urządzić toaletkę w niewielkiej łazience?

Mała łazienka to poważne wyzwanie dla jej posiadacza, a zwłaszcza – posiadaczki. O ile samo korzystanie z jej podstawowych funkcji jest w tym przypadku w miarę łatwe o tyle wprowadzenie do niej dodatkowych mebli, w tym toaletek kosmetycznych, może graniczyć z cudem.

Mobilność toaletki

W małych łazienkach montaż klasycznej, stałej toaletki to prawdziwe wyzwanie. Co gorsza, realizacja takiej inwestycji staje się często po prostu niewykonalna. Dlatego warto postawić na jej alternatywną, bo przenośną formę. Naturalnie spakowanie wszystkiego do pojedynczej torby nie będzie możliwe, aczkolwiek mały, mobilny mebel będzie tu w sam raz.

Sama mobilność to nie wszystko. O ile bowiem większość tych zestawów jest stosunkowo niewielka o tyle z ich masą bywa różnie. Toaletki z płyty MDF są stosunkowo lekkie, ale mogą ulec uszkodzeniu w trakcie przenoszenia. Z kolei zestawy drewniane są trwałe, ale o wiele cięższe, niż często mogłoby się wydawać.

A co, gdy przestrzeni jest bardzo mało?

Żadna toaletka kosmetyczna nie będzie mogła być zamontowana w bardzo małej i ciasnej łazience. Jeśli zatem dostępna przestrzeń użytkowa jest zbyt niewielka, to koniecznie warto do tego celu wykorzystać pozostałe wyposażenie tego pomieszczenia. Substytutem toaletki może być np. umywalka z blatem i dołączonym lustrem.

Jak zorganizować taką przestrzeń użytkową? Warto pamiętać, że powinna ona składać się z trzech części, to jest blatu, lustra i oświetlenia. Blat musi być stosunkowo duży, gdyż muszą się na nim zmieścić podstawowe środki do makijażu. Lustro musi z kolei posiadać oświetlenie, gdyż dzięki niemu można łatwiej dobierać poszczególne kosmetyki. A umywalka sprawdzi się zwłaszcza w trakcie demakijażu.

Toaletka jako zabawka

Nie wszyscy wiedza, że toaletka kosmetyczna może być również interesującą zabawką. Warto jednak zainwestować w takie modele, które będą charakteryzować się dużo większą trwałością i funkcjonalnością. Dzięki temu sprawdzą się one również i wtedy, gdy mała dziewczynka stanie się nastolatką.

Reasumując, brak możliwości wprowadzenia toaletek kosmetycznych do niewielkich i ciasnych łazienek wcale nie oznacza, że nie można zaaranżować ich w oparciu o to, co użytkownik ma do dyspozycji. Owszem, być może i jest to jakaś forma improwizacji, ale kto powiedział, że w życiu nie można sobie radzić?

Toaletka kosmetyczna dostępna jest w oferciebeautysystem.pl.