Leczenie Alzheimera w specjalistycznych placówkach

leczenie alzheimera

Leczenie Alzheimera zależy od wieku pacjenta, ale również od stanu schorzenia. Część objawów, w tym otępienie charakteryzujące osoby w wieku około 70 lat, ale również problemy z pamięcią, prowadzące do zapominania o tak prozaicznych czynnościach jak jedzenie, jest dość podobnych, jednak zróżnicowana może być ich intensywność. Ze względu na pogłębiające się problemy z pamięcią oraz konieczność sięgania po specjalistyczne terapie farmakologiczne część rodzin decyduje, że najlepszym miejscem dla chorego będzie dom opieki Warszawa posiada takie placówki w wielu dzielnicach, a zakres ich opieki jest porównywalny.

Jak zadbać o chorego na Alzheimera

Domy opieki mają za zadanie zapewnić osobom starszym i chorym całodobową opiekę oraz dostęp do wyspecjalizowanego personelu medycznego. Ze względu na problemy z pamięcią, osoby chore na chorobę Alzheimera potrzebują przypominania o konieczności przyjęcia leków, ale również o potrzebie umycia czy zjedzenia posiłku. Jednak nawet przy regularnym przyjmowaniu leków pacjenci z Alzheimerem mogą potrzebować pomocy personelu o różnych porach dnia i nocy. W tym zakresie domy opieki są w stanie zapewnić chorym całodobową opiekę. W przypadku osób chorujących dodatkowo na inne przewlekłe schorzenia, jak np. choroby układu krążenia, cukrzyca czy nadciśnienie, wskazane są również regularne wizyty u lekarza specjalisty, dlatego w domach opieki zatrudnieni są także lekarze specjaliści, którzy regularnie badają chorych w domu opieki.

Nie tylko leczenie tradycyjne

W domu opieki pacjenci spędzają wiele miesięcy, dlatego wybór domu powinien uwzględniać również dodatkowe atrakcje i rozrywki, który wpłynie pozytywnie na samopoczucie pensjonariuszy. Większość osób z Alzheimerem potrzebuje towarzystwa innych osób, nawet jeśli to towarzystwo będzie oznaczać inne osoby z podobnymi schorzeniami. Ze strony domów opieki pensjonariusze mają zapewnione różne rozrywki, z myślą o stymulowaniu ich mózgów organizowane są różnego rodzaju zajęcia z rękodzieła. Sami pensjonariusze mogą również wypoczywać w ogrodach czy parkach, jakie bardzo często znajdują się w bliskim sąsiedztwie specjalistycznych domów opieki.

Na wysokość opłaty, jaką rodzina ponosi w związku z pobytem osoby starszej w domu opieki, wpływa nie tylko zakres opieki, ale również standard pokoju czy dodatkowe atrakcje, jakie są organizowane dla seniorów. Do dyspozycji seniorów oddano pokoje jedno- i wieloosobowe.

Artykuł współtworzony z domem starości http://www.kasmin.pl/.