Korekta podbródka

Najczęściej z efektem tak zwanego ”drugiego podbródka” mierzą się osoby z nadwagą, bądź panie które zrzuciły pokaźną ilość kilogramów i nie mogą uporać się z pozostałym nadmiarem skóry w poszczególnych okolicach. Korekta podbródka to również marzenie sporej części kobiet, które maja zaburzoną gospodarkę hormonalną, a co za tym idzie borykają się z nieustannymi wahaniami wagi.

Liposukcja czy plastyka podbródka?

Plastyka podbródka jest delikatniejszą wersją liposukcji. W tym wypadku korekta podbródka polega na przecięciu linii łamanej na szyi i ewentualnym usunięciu zgromadzonego w tym obszarze nadmiaru tkanki tłuszczowej. Linia cięcia wykonywana jest w charakterystyczny sposób i przypomina zygzak. Dzięki temu rana szybciej się goi, a blizna jest praktycznie niewidoczna. Pacjent może opuścić placówkę jeszcze tego samego dnia. Powikłania po operacji zdarzają się niezwykle rzadko, najczęściej wskutek nieodpowiedniej pielęgnacji rany i niestosowania się do zaleceń lekarza.

Jaki efekt pozwoli uzyskać korekta podbródka?

Przede wszystkim odpowiednio wykonany zabieg sprawi, że twarz nabierze symetrii oraz wyrazistych kształtów. Zarysowana broda dodaje urody oraz odejmuje lat. Smukła i jędrna skóra szyi to najpiękniejsza ozdoba. Zabieg można wykonać niezależnie od wieku, jednak niekiedy wystąpić mogą przeciwskazania.

Kto nie może poddać się zabiegowi korekty podbródka?

Na drodze do spełnienia wielkiego marzenia mogą stanąć niektóre choroby przewlekłe, na przykład choroby nerek, niska krzepliwość krwi bądź cukrzyca. Przeciwskazaniem jest także spora nadwaga oraz ciąża i okres karmienia piersią. Oczywiście przed wyznaczeniem terminu operacji specjalista zleci wykonanie kompletu badań, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie swojego pacjenta. Okres rekonwalescencji po operacji wynosi kilkanaście dni. Przez ten okres pacjent powinien przyjmować pokarm w płynnej postaci oraz nie wykonywać prac fizycznych. Na kontroli lekarz zdejmuje szwy oraz ocenia stopień wygojenia rany. Pierwsze efekty są zauważalne już po zabiegu, jednak miejsce może być delikatnie opuchnięte i wrażliwe na dotyk. Zazwyczaj operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, a czas trwania zabiegu nie przekracza godziny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermoklinika