Jak dbać o zęby, aby były cały czas białe?

białe zęby

Ładne, białe zęby to z pewnością marzenie wielu osób. Wiadomo, że nie każdy jednak może się takimi zębami pochwalić. dlatego bardzo popularne jest wybielanie zębów u dentysty. Naturalnie można również wybielić zęby o kilka ton w domu za pomocą odpowiedniej pasty wybielającej. Efekty wybielania są często spektakularne.

Aby jednak dłużej cieszyć się białymi zębami trzeba odpowiednio dbać o zęby. Zamiast myć zęby tradycyjną często najtańszą szczoteczką warto zainwestować w szczoteczkę elektryczną. Szczoteczki elektryczne są w różnych cenach. Na pewno więc każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście, ważne jest również to by używać dobrej pasty do zębów. Najlepiej żeby taka pasta zawierała składniki wybielające.

Nie należy także zapominać o używaniu płynu do płukania jamy ustnej. Zęby powinno się myć po każdym posiłku. Rzadko kiedy jednak kto tej zasady przestrzega. Dlatego jeśli masz zamiar myć zęby tylko raz dziennie, to rób to wieczorem. A po każdym posiłku przepłukuj jamę ustną specjalnym płynem.

Osoby, które chcą mieć białe zęby z pewnością powinny zrezygnować z palenia papierosów oraz picia kawy. Niestety, kawa i papierosy nie sprzyjają utrzymaniu ładnego uśmiechu. Zęby osób, które palą oraz piją kawę są najczęściej koloru żółtego. Szczerze mówiąc, to także picie czarnej kawy jest niewskazane, ponieważ od niej zęby również żółkną. Jak więc nietrudno zauważyć jednorazowe wybielanie zębów nie rozwiąże naszego problemu.

Zęby stopniowo będą wracać do stanu poprzedniego, jeśli nie będziemy o nie odpowiednio dbać, na przykład regularnie czyszcząc je dobrej jakości szczoteczką. Podsumowując, osoby, które chcą mieć białe zęby powinny zakupić szczoteczkę elektryczną, używać dobrej pasty do zębów oraz płynu do płukania jamy ustnej. Oprócz, tego należy zrezygnować całkowicie z palenia papierosów i picia kawy. Na pewno dobrym pomysłem będzie również rezygnacja z czarnej herbaty. Bez problemu można ją przecież zastąpić herbatą owocową.