Na czym polega masaż endermologiczny?

Obecnie coraz więcej osób częściej i chętniej korzysta z różnego rodzaju zabiegów z zakresu medycyny i dermatologii estetycznej. Dzieje się tak ze względu na większą świadomość istnienia takich usług, łatwiejszy do nich dostęp, a także zadowalające efekty wykonywanych zabiegów. Jednym z nich jest chociażby masaż endermologiczny czyli masaż, który bezpośrednio oddziałuje na głębokie warstwy skóry, a dokładniej na samą tkankę łączną. Pomimo, że jest to masaż – nie jest klasyczną wersją masażu – endermologia wykonywana jest z wykorzystaniem specjalnej maszyny z rolkami masującymi.

Endermologia – to naprawdę interesujący zabieg dla każdego

Wskazań dla takiego zabiegu jest wiele – sprawdzi się on przede wszystkim jako zabieg ujędrniający, ale ma też działanie odmładzające, a nawet odchudzające. Wygląda on w taki sposób, że do skóry przykładana jest specjalna głowica z rolkami, pomiędzy którymi pod ciśnieniem zasysane są fałdy skóry. W efekcie tego działania skóra układa się w charakterystyczny sposób fałdami, co bardzo mocno ją stymuluje, a sam masaż pobudza nawet te najgłębsze jej warstwy. Dzięki temu możliwe jest właściwe jej ujędrnienie i aktywizacja metabolizmu tkanki tłuszczowej, co do której często nie mamy pomysłu w jaki sposób się jej pozbyć. Endermologia Katowice stymuluje także skórę do produkcji włókien kolagenowych, co także wpływa na jej jędrność.

A dlaczego masaż endermologiczny może być też uważany za zabieg odmładzający?

Sekretem młodości jest właśnie jędrność i elastyczność skóry, a masaż wykonywany w sposób mechaniczny poprzez specjalne urządzenie może nam taką jędrność zapewnić. Pobudzenie podskórnej tkanki łącznej, w której obecne są fibroblasty sprawia, że endermologia Katowice stymuluje produkcję elastyny i kolagenu – substancji odpowiedzialnych za młody i piękny wygląd skóry.

Jednak, aby móc na dłużej cieszyć efektami masażu – najlepiej powtarzać go seriami w określonych odstępach czasu. Jeden taki zabieg to koszt około 130 zł. Jeśli się na niego wybieramy – nie musimy martwić się o to, że taka jednostkowa sesja zabierze nam zbyt wiele czasu – zazwyczaj masaże endermologiczne nie trwają dłużej niż 40 minut. Dodatkowo ich intensywność zależy w największym stopniu od tego, jakie partie ciała są masowane. Intensywność masażu można też zwiększyć lub zmniejszyć na życzenie pacjenta, chociaż – pomimo mechanicznego charakteru zabiegu – nie powinien on być ani specjalnie nieprzyjemny ani bolesny. Warto na własnej skórze przekonać się o dobroczynnych skutkach takiego właśnie masażu.