zdrowie i uroda

Korekta podbródka

Najczęściej z efektem tak zwanego ”drugiego podbródka” mierzą się osoby z nadwagą, bądź panie które zrzuciły pokaźną ilość kilogramów i nie mogą uporać się z pozostałym nadmiarem skóry w poszczególnych okolicach. Korekta podbródka to również marzenie sporej części kobiet, które maja zaburzoną gospodarkę hormonalną, a co za tym idzie borykają się z nieustannymi wahaniami wagi.

Owrzodzenie podudzia – co warto wiedzieć?

Owrzodzenia podudzi często jest konsekwencją nieleczonych żylaków. Schorzenie wymaga natychmiastowego kontaktu ze specjalistą, ponieważ może być groźne dla zdrowia. Przebieg leczenia ustalany jest w sposób indywidualny, a wszystko zależy od stanu pacjenta (m.in. obszaru zajętego przez wrzody, intensywności wysięku, ilości bakterii w ranie). Poniżej zamieszczono zbiór przydatnych informacji.

Sterylizacja medyczna narzędzi i materiałów

Życie i zdrowie pacjenta jest najważniejsze. Dlatego wszystkie narzędzia i materiały medyczne muszą każdorazowo po użyciu zostać wysterylizowane. Kto się tym zajmuje? Jak przebiega sterylizacja medyczna?

Jaką moc mają zioła lecznicze?

Wiele osób cierpiąc na niektóre dolegliwości od razu udaje się do lekarza po receptę na farmaceutyki. Faszerując swój organizm lekami jesteśmy narażeni na występowanie wielu niepożądanych skutków ubocznych. Warto zatem docenić, jaką moc mają lecznicze zioła oraz które dolegliwości mogą zostać załagodzone stosując dziurawiec pospolity.

Jak wybrać nowoczesną toaletkę kosmetyczną?

Nie ulega wątpliwości, że każda kobieta maluje się i dba o codzienną pielęgnacje skóry. Dlatego też tak ważne jest posiadanie w domu nowoczesnej toaletki kosmetycznej, która umożliwia wykonanie makijażu w odpowiednich warunkach. Co więcej, kosmetyki powinny być przechowywane w higienicznych miejscach.

Jak przygotować się do wizyty u ginekologa?

Wizyty u ginekologa – szczególnie dla młodych dziewczyn – są dość stresujące. Wstydzą się chodzić do tego specjalisty, co rzecz jasna można zrozumieć. Wiele dziewczyn obawia się też bólu. Zupełnie niepotrzebnie. Ani wziernik ginekologiczny, ani inne narzędzia nie muszą powodować bólu. Jeśli lekarz ginekolog jest profesjonalistą w swoim fachu i wie co robi, pacjentka z …

Jak przygotować się do wizyty u ginekologa? Read More »

Nowoczesne metody wykonywania zabiegów

Współczesna medycyna umożliwia przeprowadzanie coraz bardziej precyzyjnych zabiegów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, możliwe jest przeprowadzanie wielu zabiegów w sposób mało inwazyjny. Laparoskopia to rozwiązanie, które jest coraz chętniej stosowane w wielu dziedzinach medycyny.

Najpopularniejsze formy środków dezynfekujących

Środku dezynfekujące to dość duża gama różnego typu preparatów. Powinno się pamiętać, że różnią się one między sobą konsystencją, składem i przeznaczeniem. Stąd też preparaty do dezynfekcji są po prostu różne. Jakie są najpopularniejsze ich rodzaje?

Wapozon do salonu kosmetycznego

Salony kosmetyczne muszą być odpowiednio wyposażone, aby przyciągnąć klientki szerokim spektrum różnych zabiegów na skórę twarzy oraz resztę ciała. Warto kupić wapozon, który pozwala przeprowadzać szereg różnych zabiegów, które będą miały na celu oczyszczenie skóry, dotlenienie jej, poprawę mikrokrążenia.