zdrowie i uroda

Kto to jest dermatolog?

Dermatologia to dość młoda gałąź medycyny, ale mimo swojego stosunkowo krótkiego czasu istnienia bardzo się rozwinęła. Dzisiaj coraz więcej osób korzysta z jej badań i odkryć. Przede wszystkim to nastolatkowie walczący z trądzikiem skorzystają z pomocy dermatologa, ale nie tylko oni mogą liczyć na jego wsparcie.

Lipoliza – sposób na idealną sylwetkę

Zdrowa i zbilansowana dieta oraz aktywny tryb życia nie zawsze wystarczają, by mieć idealną sylwetkę. Liposukcja jest zabiegiem, który usunie niedoskonałości ciała bezboleśnie i bez żadnych skutków ubocznych. Dlaczego lipoliza jest najlepszym rozwiązaniem?

Wszystko, co trzeba wiedzieć o liposukcji laserowej

Wiosna to moment, w którym z szaf wyciągamy sukienki, krótsze sweterki oraz dopasowane kurtki. Nie każda kobieta cieszy się z tego. Zima, która powoduje, że nie jesteśmy tak aktywni, jak w czasie ciepłych miesięcy, pozostawiła ślady w postaci dodatkowych kilogramów. Jak działa liposukcja laserowa i czy jest sposobem na skorygowanie sylwetki?

Przebieg leczenia owrzodzenia podudzia

Owrzodzenia podudzi to choroba, która dotyczy ponad 1,5% populacji w Polsce. Przyczyną owrzodzeń są nieleczone choroby naczyń żylnych. Dlatego tak ważne jest, żeby regularnie odwiedzać lekarza i sprawdzać stan swojego zdrowia.

Sprzęt dla medycyny estetycznej

Dystrybutor sprzętu dla medycyny estetycznej oferuje profesjonalne urządzenia. Dzięki nim zabiegi w medycynie estetycznej stoją na najwyższym poziomie. Okazuje się, ze urządzenia dopracowane są w najmniejszych szczegółach, a ponadto stanowią profesjonalne wyposażenie specjalistycznych gabinetów.

Ile trzeba zainwestować we własny sklep medyczny?

Zapotrzebowanie na artykuły medyczne stale rośnie. Ludzie obecnie uprawiają więcej sportu, a to zawsze rodzi ryzyko doznania kontuzji. Wyższy standard życia i lepsza opieka medyczna sprawia, że średnia wieku społeczeństwa jest coraz wyższa. To również przekłada się na potrzebę łatwego dostępu do sklepów z artykułami medycznymi.

Jak powinien wyglądać dom opieki dla chorych na Alzheimera?

Sprawowanie opieki nad chorym na Alzheimera w domu może się czasem okazać niewykonalne. Wówczas rodzina osoby chorej staje przed trudną decyzją, aby oddać bliskiego do domu opieki społecznej. Nie jest to łatwe, ale pamiętać trzeba, że decyzja ta zapewni mu przede wszystkim bezpieczeństwo.

Wanna ogrodowa SPA – poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania

Wanna ogrodowa SPA ma szerokie grono zwolenników. Coraz częściej jest więc uważana za ciekawą alternatywę dla basenu ogrodowego. Czy jednak oznacza to, że każda osoba decydująca się na jej zakup będzie z niego jednakowo zadowolona. Aby się o tym przekonać, warto odpowiedzieć na kilka pytań.

Korekta podbródka

Najczęściej z efektem tak zwanego ”drugiego podbródka” mierzą się osoby z nadwagą, bądź panie które zrzuciły pokaźną ilość kilogramów i nie mogą uporać się z pozostałym nadmiarem skóry w poszczególnych okolicach. Korekta podbródka to również marzenie sporej części kobiet, które maja zaburzoną gospodarkę hormonalną, a co za tym idzie borykają się z nieustannymi wahaniami wagi.

Owrzodzenie podudzia – co warto wiedzieć?

Owrzodzenia podudzi często jest konsekwencją nieleczonych żylaków. Schorzenie wymaga natychmiastowego kontaktu ze specjalistą, ponieważ może być groźne dla zdrowia. Przebieg leczenia ustalany jest w sposób indywidualny, a wszystko zależy od stanu pacjenta (m.in. obszaru zajętego przez wrzody, intensywności wysięku, ilości bakterii w ranie). Poniżej zamieszczono zbiór przydatnych informacji.