Wypoczynek w Sandomierzu

To wyjątkowo urokliwe miasto, położone jest na siedmiu wzgórzach. Stąd też wynika jego często porównywanie do “Małego Rzymu”. Turystyka miasta znajduje się na wysokim poziomie, który usatysfakcjonuje nawet wymagających gości. Jeśli zaś chodzi o same noclegi w Sandomierzu, można wybierać spośród bogatej oferty pensjonatów i hoteli. Jeśli chodzi zaś o same hotele Sandomierz zaskakuje bogatą ofertą, odpowiadając na potrzeby wszystkich turystów.

Różnorodne atrakcje

Mimo, że Sandomierz nie należy do szczególnie dużych miast, kusi odwiedzających wyjątkowym klimatem. Do najpopularniejszych obiektów turystycznych należy gotycka katedra, rodem z XIV wieku, skrywająca relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Sławny renesansowy ratusz jest z kolei prawdziwą ozdobą całego regionu i jednym z najlepiej zachowanych budynków z tego okresu na skalę całego kraju. Wyjątkową ciekawostką dla wszystkich zwiedzających są podziemia Sandomierza, będące niegdyś szlakiem kupieckim, który służy obecnie za interesujący Podziemny Tunel Turystyczny.

Do jednej z nowszych atrakcji miasta zaliczany jest natomiast Bulwar na Wisłą im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Można tam znaleźć nowoczesny port pełen sprzętu pływackiego, rekreacyjny Budynek Sportów Wodnych oraz plac zabaw z mnóstwem atrakcji na najmłodszych. Nad brzegiem Wisły powstała również urokliwa promenada, będąca doskonałym miejscem spacerowym dla wszystkich odwiedzających miasto- turystów.

Dostępna oferta noclegowa

Sandomierz jest dobrze skomunikowanym miastem. Można do niego dotrzeć zarówno prywatnym samochodem, autobusem, jak i pociągiem. Zapoznając się zaś z szeroką ofertą na noclegi w Sandomierzu można doświadczyć pozytywnego zaskoczenia. Nie zależnie bowiem od tego, czy wybór padnie na hotel w Sandomierzu czy też pensjonat, zakwaterowanie będzie zawsze na wysokim poziomie.

Warto pamiętać, że wybierając tani nocleg, będzie on dostępny niemal od ręki, bez obaw o wcześniejszą rezerwację. Dysponując jednak większymi środkami na komfortowe warunki, jakie zapewniają hotele Sandomierza, należy pomyśleć o wcześniejszym zarezerwowaniu dogodnego terminu. Będzie to szczególnie ważne rozważając trzygwiazdkowy hotel w Sandomierzu. Co ważne, ceny tego rodzaju noclegów mieszczą się w przedziale od 200 do 300 zł za dobę. Pozostają zatem na dość przystępnym poziomie.