Szczyrk czyli urokliwe miasteczko na weekend w górach

Polacy uwielbiają wyjeżdżać w góry, cieszą się one ogromną popularnością wśród mieszkańców całego kraju. Jedno z perełek Beskidu Śląskiego jest Szczyrk. To niedużo miasteczko cieszy się doskonałą sławą wśród miłośników sportów zimowych, bo oferuje doskonale naśnieżone stoki, na których można szusować od rana do wieczora.

Hotele w Szczyrku

Do Szczyrku chętnie przyjeżdżają zatem mieszkańcy całej Polski. W niektórych okresach roku jest tutaj naprawdę bardzo tłoczno, jednak miasteczko nigdy nie traci swojego wyjątkowego uroku i czaru. Okres Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra to prawdziwy czas rozkwitu dla Szczyrku, później wielu turystów przyjeżdża też na ferie zimowe. W tym czasie hotele w Szczyrku przeżywają prawdziwy najazd turystów, noclegi warto zatem rezerwować sobie z pewnym wyprzedzeniem, szczególnie jeżeli jest się organizatorem wyjazdu dla dużej grupy. Wakacje to również czas bardzo dużego zainteresowania Szczyrkiem, bo to właśnie wtedy wielu turystów rusza na górskie szlaki.

Kwatera w górach – baza noclegowa w Szczyrku

Baza noclegowa w Szczyrku zorganizowana jest niezwykle dobrze. Można znaleźć tutaj obiekty o różnym standardzie i różnych cenach. W Szczyrku bez problemu uda się zakwaterować nawet bardzo dużą grupę turystów, bo są tutaj liczne hotele, oferujące jedno czy dwu osobowe pokoje. Poza tym są również przyjemne apartamenty i kwatery prywatne z pokojami do wynajęcia, a także kameralne hotele spa. Bez problemu można zatem znaleźć ofertę dopasowaną do własnych potrzeb.

Kwatera w górach dla rodziny z dziećmi

Rodzina podróżujące z dziećmi bardzo często decydują się na wynajem prywatne kwatery w górach, interesują ich również domki, w których bez problemu zmieszczą się nawet dwie lub trzy rodziny z dziećmi. Taka oferta zwykle jest bardziej korzystna finansowo niż noclegi w hotelu. Dla rodzin z dziećmi Szczyrk oferuje naprawdę wiele – latem możliwość organizowania wielu wycieczek do pobliskich gór oraz miast, takich jak na przykład Bielsko-Biała czy Cieszyn. Zimą to możliwość nauki jazdy na nartach czy snowboardzie. Atrakcyjne ferie dla rodzin z dziećmi, piękne widoki i przemiła atmosfera tego górskiego miasteczka, to czynniki przyciągające turystów do Szczyrku. W tym miasteczku nie można się nudzić, za dnia oraz wieczorem na wszystkich członków rodziny czekają przemiłe atrakcje.