Morskie podróże i czarter jachtów

jacht

Pływając po morzach i oceanach warto przemierzyć różne terytoria. Oczywiście bez przesady, nikt nie powinien pływać na tereny, na których grasują piraci. Ale czemu by nie przepłynąć w zdłóż i w szerz Adriatyku albo morza Bałtyckiego?

Oczywiście nie chodzi o podróż wpław. Zamiast tego przydałoby się wsiąść na porządku okręt. W tej mierze może być pomocny czarter jachtów w okolicach Chorwacji lub innych rejonów Morza Śródziemnego, z pomocą któego będzie można od razu wynająć łódź czekającą na miejscu. Pojedzie się wtedy samochodem przez całą Europę i już w Chorwacji przesiądzie na pokład luksusowego statku, by popłynąć nim w rejsy – bliskie lub dalekie.

Oczywiscie przydałaby się przy tym dobrze skompletowana załoga, której przedstawiciele mają ukończone kursy ISSA. Ale dobrze zorganizowana firma zajmująca się czarterem jachtów zazwyczaj ma to na względzie i umożliwia wynajęcie statku razem z przeszkoloną załogą. To znacznie ułatwia sprawę komuś, kto niekoniecznie sam musi znać się na żegludze, a mimo to chciałby spędzić wakacje pod żaglami.

Z drugiej strony należy brać pod uwagę, że jeśli już chce się wziąć czarter jachtów, nieważne czy krajem przy którym będziesię pływać będzie Chorwacja czy Polska, warto znać podstawy żeglarstwo.