Zdobądź ciekawą pracę w Białymstoku

Białystok to miasto, w którym niestety ostatnio coraz trudniej znaleźć dobrą pracę, szczególnie jeśli dysponujemy tylko podstawowym wykształceniem. Niemniej jednak istnieje dość ciekawa i prosta droga do całkiem opłacalnego zawodu. O czym tu mowa?

Kursy sep w Białymstoku

Otóż można skorzystać z oferty Stowarzyszenia Energetyków Polskich i wybrać się na jeden z organizowanych przez nich kursów. Jakie to są kursy? Pierwszy to G1, czyli uprawnienia sep Białystok w zakresie elektryczności. Tu będziemy mogli obsługiwać przeróżne sieci trakcyjne, oświetlenie uliczne i wiele, wiele innych instalacji elektrycznych. Dalej mamy uprawnienia sep Białystok G 2 czyli inaczej energetyczne. Nauczymy się zatem obsługiwać pompy cieplne, piece przemysłowe itp. Na koniec zostają nam uprawnienia gazowe białystok, czyli grupa G3. Dzięki nim będziemy umieć zajmować się turbinami gazowymi i innymi instalacjami gazowymi.

Kursy sep – krótka charakterystyka

Jak jednak przebiega zdobycie takich uprawnień sep Białystok? Otóż trzeba zapisać się na jeden z bardzo wielu różnych kursów organizowanych przez sep. Nie będzie z tym na szczęście większego problemu, ponieważ w każdym większym mieście, w tym i w Białymstoku, takie kursy regularnie są organizowane.

Ile one trwają? Co ciekawe tylko jeden dzień i w dodatku zazwyczaj jest to sobota tak, aby nie musieć tracić dnia pracy. Co więcej – można wykonać zarówno uprawnienia sep Białystok w zakresie elektryczności i energetyki orz uprawnienia gazowe Białystok jednego dnia naraz. Dla wielu z nas jest to bardzo korzystna oferta, z której zdecydowanie warto skorzystać.

Zapisy na kurs na uprawnienia sep

Jak zaś trzeba się zapisać? Otóż przede wszystkim warto podkreślić, że rekrutacja tutaj nie jest specjalnie trudną sprawą. Bowiem wystarczy wejść na stronę internetową sep, zapisać się na kurs i uiścić opłatę. Generalnie, co ciekawe, jeśli jesteśmy w stu procentach pewni swojej wiedzy, to nawet nie musimy się stawiać na kursie, wystarczy że zdamy egzamin!

Warto jeszcze podkreślić, że uprawnienia ważne są na 5 lat. Ponadto trzeba mieć ukończone 18 lat oraz wykształcenie podstawowe. Aby zaś zrobić kurs G1 na urządzenia o napięciu większym niż 1 kV, należy także wykazać się doświadczeniem w pracy elektryka.