Zbiornik IBC to ważna rzecz

Przewóz różnego rodzaju materiałów, a szczególnie tych wielkogabarytowych to nie lada wyzwanie dla branży transportowej oraz wielu firm, które sprzedają produkty wielkogabarytowe. Wśród niezwykle popularnych pojemników wymienia się np. zbiornik ibyć.

Funkcjonalny zbiornik ibc

Zbiornik ibc to specjalny pojemnik przeznaczony do transportu materiałów w formie płynów. Pojemniki ibc określane są jako standaryzowane, przenośne plastikowe zbiorniki, które umieszczony jest w metalowym koszu na palecie. Zbiornik ten służy do przewożenia oraz czasowego przechowywania płynów. Zwykle w pojemnikach tego typu przewozi się chemikalia lub inne materiały płynne. Standardowe pojemniki wykonane są zwykle z tworzyw takich jak np. polietylenwysokiej gęstości (HDPE). Wśród głównych zalet tego materiału wymienia się to, że jest półprzezroczysty, przez co też pozwala na obserwację zachowania się danego (transportowanego) płynu w zbiorniku. Zbiornik jest też doskonale oznakowany (na jego przedniej ścianie znajduje się np. skala w litrach lub galonach). W zależności od transportowanych płynów pojemniki mają różne oznakowanie, a czasami nawet zabarwienie i tak np. pojemniki zabarwione na czarno służą do przechowywania płynnych substancji, które są światłoczułe.

Paletopojemnik wymiary

Wśród wielu rodzajów pojemników ibc znajdziemy bardzo duże kontenery, które mają pojemność nawet 1000 litów. Tak duża pojemność pojemników sprawia, że stosowanie tego typu kontenerów zdecydowanie obniża m.in. koszty magazynowania oraz samego przewozu materiałów płynnych lub tych półpłynnych (w porównaniu z innymi typami różnego rodzaju opakowań). Co więcej, pojemniki typu ibc zapewniają doskonałą ochronę nawet w trudnych i bardzo niekorzystnych warunkach, co ma ogromne znaczenie w wielu branżach produkujących lub zamawiających materiały płynne.

Zalety zbiorników ibc

Wśród głównych zalet paletopojemników (paletopojemniki wymiary) wymienia się ich wysoką pojemność, ponieważ zamiast konieczności zamawiania lub kupowania wielu opakowań można zastosować jeden duży pojemnik1000 l. Kolejną zaletą jest ich duża ergonomiczność, co wiąże się z kształtem zbiorników (łatwy i tańszy transport, a także magazynowanie, ponieważ pojemniki można układać jeden na drugim).Warto też wspomnieć o wygodzie obsługi tego typu pojemników (łatwe i szybkie napełnianie oraz opróżnianie).