Optyka myśliwska

Dobór odpowiedniej optyki, szczególnie dla osoby początkującej jest niezwykle trudnym i ważnym zadaniem, a bez posiadania jakiejkolwiek wiedzy na ten temat jest to praktycznie niewykonalne. Zgłoszenie się do osoby posiadającej odpowiednie doświadczenie i wiedzę na ten temat będzie najrozsądniejszym zadaniem, ale czasami takiej osoby po prostu się nie zna. Warto wtedy zgłosić się do profesjonalnego sklepu i doradcy, który udzieli wszelkiej potrzebnej pomocy

Na początek

Optyka myśliwska używana to jedyne rozsądne rozwiązanie na sam początek przygody z polowaniem. Odpowiedni wybór producenta i dobór sprzętu to jedno, ale nie wiadomo przecież, z czym będzie się najlepiej pracować już na miejscu polowania, w terenie. Portal z używaną optyką myśliwską to właśnie najlepsze miejsce na start.

Optyka łowiecka powinna być przede wszystkim dobrej jakości, ponieważ sam jej stan, czy też wygląd części zewnętrznych zawsze można naprawić to jest on drugorzędny. Ważna jest właśnie jakość.

Optyka łowiecka – rodzaje

Optyka myśliwska używana to rożnego rodzaju lornetki i lunety, które w zależności od przeznaczenia różnią się zarówno swoim wyglądem zewnętrznym, jak i wewnętrznym.

Lornetki można podzielić na uniwersalne, które to będą optymalnie radzić sobie zarówno w ciągu dnia, jak i po zmierzchu.Lornetki dzienne lub nocne – jak sama nazwa wskazuje będą one sprawdzać się zdecydowanie lepiej podczas pory doby, na którą są przeznaczone.

Parametry lornetek oczywiście dzielą je jeszcze bardziej, także portal z używaną optyką myśliwską i osoby skłonne do rad to ogromna pomoc dla osoby początkującej. Dobór powiększenia, szerokości pola widzenia, obiektywu, źrenicy wyjściowej, pryzmatu, czy też powłoki antyodblaskowej to tylko niektóre elementy, które trzeba precyzyjnie dobrać.

Ta sama sytuacja jest jeśli bierze się pod uwagę lunety. Mnogość występujących rodzajów nie ułatwi zadania osobie nie znającej się na rzeczy. Lunety można podzielić na stałoogniskowe, zmiennoogniskowe, dzienne, nocne, uniwersalne. Parametry, od których zależy ich przeznaczenie to transmisja światła, sprawność zmierzchowa, pole widzenia, odstęp od oka, skok regulacji siatki celowniczej, rodzaj siatki celowniczej… a to jedynie początek

Optyka myśliwska to podstawa każdego myśliwego i trzeba zapoznać się z jak największą liczbą informacji zanim zakupi się jakikolwiek sprzęt.