Narzędzia, które na pewno przydadzą się w terenie

Wybierając się w podróż w nieznane, warto bardzo dobrze przygotować się do wyprawy. Trzeba pamiętać nie tylko o odpowiedniej odzieży, jedzeniu, ale także o takim rzeczach jak toporek survivalowy, który pozwoli nam na pokonanie niektórych przeszkód. Najważniejsze jest to, żeby w podróż zabrać wyłącznie to, co jest niezbędne, nie ma sensu zbyt obciążać plecaka, gdyż utrudni nam podróżowanie.

O czym trzeba pamiętać wybierając się na wyprawę survivalową?

Najrozsądniej będzie zaopatrzyć się w narzędzia wielofunkcyjne, które przydarzą się podczas różnych czynności obozowych typu przygotowanie schronienia, opału, rozpalenie ognia itp.

Podstawa to nóż, dzięki któremu będzie można przygotować posiłek, odciąć niepotrzebne gałęzie. Dobrze sprawdzi się też toporek turystyczny, szczególnie, jeśli mamy w planach przedzieranie się przez gęste chaszcze, pokrzywy czy krzaki. Kolejna bardzo ważna rzecz to latarka, niezbędna po zapadnięciu zmroku, może posłużyć również do doświetlenia trudno dostępnych miejsc. Przydarzą się na pewno także rękawiczki, szczególnie jak będziemy posługiwać się toporkiem survivalowym, czy korzystać z wyciągu.

Wybierając się w dzicz, warto dobrze zaplanować taką wyprawę, inaczej podczas podróży możemy mieć kłopoty. Jeżeli pierwszy raz planujemy taką podróż, warto poszukać informacji w sieci czy zapytać o radę osób, które mają większe doświadczenie z tego typu wyprawach.

Gdzie kupić rzeczy na wyprawę?

Takie rzeczy jak latarka, nóż, maczeta, toporek survivalowy, rękawiczki, saperka, najlepiej kupić w sieci. W sklepach internetowych można znaleźć sporo wybór i ceny na pewno będą przystępniejsze niż stacjonarnie. Narzędzia typu toporek turystyczny i noże powinny być wysokiej jakości, nie warto na takich rzeczach oszczędzać. Używając narzędzi, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że liczy się pewny chwyt. Rękawice w tym wypadku są niezbędne – powinny być na tyle grube, aby mogły zapobiec powstawaniu odcisków, jednocześnie powinniśmy móc w nic bez większych problemów wykonywać wszystkie czynności.

Wyprawa survivalowa wymaga odpowiedniego przygotowania. Z jednej strony należy wziąć wszystko, co jest potrzebne do normalnego funkcjonowania, z drugiej plecak nie może być zbyt ciężki, gdyż będziemy szybciej się męczyć i dużo trudniej będzie nam podczas takiej wyprawy.