Koniec z pajączkami na twarzy – profesjonalne zamykanie naczynek

Pęknięte naczynka widoczne na twarzy to problem nie tylko estetyczny, ale również zdrowotny. Nie należy go bagatelizować, ponieważ może się nasilać – z czasem kondycja skóry będzie się pogarszać. Jak usunąć nieestetyczne pajączki? Skutecznym rozwiązaniem będzie zabieg zamykania naczynek, który wykonuje się w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Czym są pajączki na twarzy?

Tak zwane pajączki na twarzy to nic innego, jak pęknięte naczynka. Skąd ich pochodzenie? Przyczyny mogą być różne, często niezależne od danej osoby. Zwykle o pękaniu naczynek decydują czynniki genetyczne. Nie znaczy to jednak, że osoby, u których występuje ten problem, są skazane na nieestetyczne, rzucające się w oczy zmiany skórne na twarzy.
Istnieje coraz więcej sposób na pękające naczynka. Na rynku dostępne są kremy, które korzystnie wpływają na kondycję skóry i zmniejszają skłonność naczynek do pękania. Drogerie oferują również kosmetyki maskujące pęknięte naczynka – o działaniu pielęgnacyjnym jednocześnie. Niestety, w przypadku zaawansowanego problemu pękających naczynek te sposoby mogą nie wystarczyć.

Kiedy wykonać profesjonalne zamykanie naczynek?

Osoby, które od dłuższego czasu zmagają się z problemem pękających naczynek i które mają trwałe zmiany skórne na twarzy, mogą skorzystać z innych sposobów na uporanie się z tym problemem. Idealnym rozwiązaniem będzie zamykanie naczynek – zabieg wykonywany w dobrych gabinetach kosmetycznych, skuteczny i bezbolesny.
Jak wyglądanie zamykanie naczynek? Usuwanie pajączków najczęściej odbywa się metodą laserową. Jej zaletą jest przede wszystkim brak interwencji chirurgicznej. Bolesność jest zatem niewielka, a skóra nie zostaje trwale podrażniona. Szybko dochodzi do siebie i odzyskuje ładny wygląd – jest gładka, bez popękanych naczynek. Laserem usuwane są zarówno pajączki z twarzy, jak i innych partii ciała – np. nóg. Efektem jest piękna skóra bez włókniaków, zaczerwienień i rozszerzonych naczyń.
Z zabiegu zamykania naczynek mogą skorzystać wszystkie osoby, które nie mają przeciwwskazań do zabiegów laserowych, a więc np. nie są w trakcie ciąży, nie chorują na przewlekłe choroby serca albo nie zmagają się z innymi poważnymi dolegliwościami skórnymi, jak egzema.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki