Jakie botki skórzane wybierają kobiety?

Choć projektanci od kilku sezonów starają się przenieść modę na botki także na lato, to jednak botki, w tym w szczególności botki skórzane, noszone są w chłodne jesienne i zimowe dni. Co przesądza o ich popularności?

Klasyczne botki skórzane

Botki są niezwykle popularne głównie ze względu na dostępność wielu modeli. Wśród botków skórzanych można znaleźć zarówno sztyblety w klasycznej formie i na płaskiej podeszwie, jak i botki eleganckie na obcasie czy stylowe botki motocyklowe.

Oprócz wysokości obcasa przy wyborze botków skórzanych zwraca się również uwagę na długość cholewki. Botki z krótkimi cholewkami stanowią alternatywę dla eleganckich czółenek, z kolei botki z długimi cholewkami, które niejednokrotnie są ozdobione dodatkowym sznurowaniem i zapięciem na klamry, stanowią wygodną wersję butów na chłodne dni.

Sztyblety czy eleganckie botki skórzane

Przy wyborze botków ze skóry duży nacisk kładzie się na styl, w jakim wykonane są botki. Sztyblety z charakterystycznymi wstawkami, dzięki którym botki zyskują swój uniwersalny fason, często są łączone z eleganckimi spodniami. Bardzo często sztyblety wykonuje się z zamszu, który efektownie kontrastuje z czarnymi elastycznymi wstawkami.

Równie elegancko prezentują się botki na wysokim obcasie. Ten model botków może być uzupełniony o wysoką szpilkę, wówczas cholewka jest bardzo krótka, a same botki podkreślają elegancję ubrania. Przy bardziej stabilnym wysokim obcasie botki można łączyć z różnymi rodzajami ubrań ze względu na ich uniwersalny fason.

Botki motocyklowe nie tylko na motocykl

Dużą kategorię wśród botków skórzanych stanowią botki motocyklowe, do których bardzo często zalicza się także botki kowbojki. Takie botki skórzane mogą się bardzo różnić pod względem wykończenia, długości cholewki oraz przeznaczenia.

Klasyczne botki motocyklowe mają zaokrąglone noski oraz niezbyt wysoki kwadratowy obcas. Ich średniej długości cholewki mogą być dodatkowo efektownie marszczone, przy czym w zależności od modelu albo są zasuwane na suwak, albo są na tyle szerokie, aby ułatwić zakładanie botków.

Klamry, napy, ćwieki

W wielu modelach botków motocyklowych wykorzystuje się dodatkowe elementy, które je zdobią. Mogą nimi być metalowe klamry, zastosowane zarówno jako element podkreślający rodzaj zapięcia, jak i element zdobniczy.

Wywijane cholewki, ale również części cholewki mogą być ozdobione metalowymi ćwiekami i napami. W niektórych modelach tworzy się z nich misterne wzory, najczęściej jednak wykorzystuje się je, aby podkreślić swoistą drapieżność botków motocyklowych.

Artykuł powstał we współpracy z Noevision