Zastosowanie pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa to doskonały materiał izolacyjny, uszczelniający, zabezpieczający. Na rynku jest nie tylko dostępna pianka polietylenowa w rolkach, ale także jej odpowiednik w formie pianki samoprzylepnej, sprzedawany na metry kwadratowe.

Czym jest pianka polietylenowa?

Jest to rodzaj materiału, który ma wiele dobrych cech charakterystycznych, dzięki którym stosowany jest w wielu gałęziach przemysłowych. Dodatkowo wciąż rozwijająca się nowoczesna nauka wymyśla dla niej coraz to nowsze i szersze zastosowania. Pianka polietylenowa w rolkach stosowana jest szeroko w budownictwie. Tam pełni role izolatora przeciwko wilgoci, uderzeniom mechanicznym czy w ogóle hałasowi. Stosowana najczęściej jest do wykładania pod panele podłogowe, pod ogrzewanie podłogowe lub pod podłogi pływające. Ma wtedy chronić przed wilgocią ale i zabezpieczać akustycznie. Jest to także idealny materiał, w który można zapakować różnego rodzaju towaru. Pianka idealnie chroni i dlatego też wykonuje się z niej opakowania.

W tym wszystkim bardzo istotna jest też cena tego typu materiału. Jest ona stosunkowo niska.

Idealny materiał do produkcji zabawek

Pianka polietylenowa w rolkach coraz częściej stosowana jest do produkcji zabawek dla dzieci. Jest ona nie szkodliwa dla zdrowia, miękka, dzieci mogą uderzać się takimi zabawkami nie stwarzając żadnego dla siebie niebezpieczeństwa. Ponadto zabawki wykonane z tego typu materiału są nie tylko bezpieczne, ale i tanie.

Idealna do wytwarzania różnych form

Tego typu pianka może być modyfikowana. Idealnie poddaje się ona różnym procesom, przez co z łatwością można z niej wykonać odpowiednie formy czy też odlewy. Może być miękka, twarda, gruba lub cienka. Nowością jest pianka samoprzylepna, którą bez problemu można doskonale przytwierdzać do danej powierzchni. Jej różna twardość idealnie sprawdza się przy zabezpieczaniu towarów podczas ich transportu. Bardzo szybko schnie, nie przepuszcza wilgoci przez co wszelkiego typu prace z nią są bardzo proste i łatwe. Jest to doskonały materiał, który idealnie się dostosowuje do danej formy. Dzisiaj jej zastosowanie jest bardzo różnorodne. Ma miejsce nie tylko w budownictwie, pracach wykończeniowych, ale także w przemyśle zabawkarskim i w tworzeniu dzieł artystycznych.