Jak wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę przejazdu busem?

www.efectbus.pl (4)

Korzystanie z busów na przejazdach zagranicznych staje się coraz bardziej popularne. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, bezpieczne i atrakcyjne cenowo. Jak rozpoznać najlepszą ofertę? Jak porównywać je między sobą?

Cena za jeden kilometr

Na polskim rynku funkcjonuje wielu przewoźników. Ciężko jest porównywać ich oferty, tak by wybrać najlepszą. Najlepiej jest, więc obliczyć cenę za przejechany kilometr.

Wystarczy wejść na stronę www.efectbus.pl. Tam odszukać cenę biletu na trasie, która nas interesuje. Na mapie można sprawdzić odległość między miejscem rozpoczęcia podróży, a miejscem docelowym. Wartości te należy ze sobą zestawić. Robi się to przez podzielenie ceny biletu przez ilość przejechanych kilometrów.

Parametr ten jest obiektywny. Można więc wykorzystywać go do porównań poszczególnych przewoźników. Im niższa cena za kilometr, tym bardziej atrakcyjna cena całej podróży. Oczywiście, warto też wziąć pod uwagę niewymierne korzyści – luksusowe wyposażenie auta, dodatkowe rozrywki, ciepłe napoje, klimatyzację, dostęp do internetu, czy odtwarzacz DVD.

Opłata za bagaż

Bardzo ważna jest też opłata za bagaż. W regulaminie firmy przewozowej zapisane jest jaki dokładnie bagaż jest uwzględniony w cenie biletu. Czasami za nadbagaż pobierana jest dopłata, ale nie jest to regułą. Wiele firm nie ingeruje w to ile bagażu mają pasażerowie. Jeśli jednak pobierana jest opłata, to należy uwzględnić ją w kosztach. Wprawdzie cena rozłoży się na całą trasę i przebyte kilometry, ale i tak wpłynie na koszt brany do porównania.

W regulaminie na www.efectbus.pl, wspomina się o obowiązku wcześniejszego poinformowania kierowcy o posiadanym nadbagażu. Warto pamiętać, że jeśli każdy pasażer weźmie dodatkowe obciążenie, to może okazać się, że w busie po prostu zabraknie miejsca.

Promocje

Bardzo ważne są promocje oferowane przez przewoźników. Każda promocja to obniżenie ceny za kilometr. Należy uwzględniać je przy porównywaniu cen, bo znacząco na nie wpływają – obniżając ją.

Warto sprawdzić wszystkie dostępne możliwości. Przy obliczaniu ceny za kilometr powinno też uwzględnić się promocje takie jak, co szósty przejazd za złotówkę. Dla osób podróżujących regularnie jest to znacząca zniżka, która bardzo obniża cenę podróży.

Inne popularne promocje to zniżki dla osób płacących z góry lub kupujących bilet w dwie strony. Ciekawe są też oferty przejazdów grupowych. Ich ceny i szczegółowe warunki są jednak ustalane indywidualnie, więc trzeba poświęcić trochę czasu by poznać ofertę przewoźnika.