Transport i przechowywanie w pojemnikach sztaplowanych

Pojemniki sztaplowalne

Istnieje kilka zasadniczych problemów w przechowywaniu produktów w magazynach i transportowaniu dużych partii ładunku. Poza technicznymi kwestiami charakterystycznymi dla konkretnych branż i produktów, jest kilka wspólnych bolączek przedsiębiorstw, które zajmują się produkcją, transportem lub sprzedażą.

Problemy w przechowywaniu i przemieszczaniu produktów

Pierwszą i zarazem najtrudniejszą do usunięcia przeszkodą jest brak miejsca. Przestrzeń magazynu lub samochodu ciężarowego zawsze wydaje się być zbyt mała, a zwiększenie jej skutkuje kosztami, które nierzadko przekraczają możliwości przedsiębiorstwa. Z tego względu, przedsiębiorcy szukają wszelkich możliwych metod na jak najlepsze wykorzystanie już posiadanych powierzchni.
Jednym z takich sposobów jest idealne dopasowanie do siebie elementów, które mają być składowane w jednym miejscu. Wrzucenie produktów do pomieszczenia lub ułożenie ich w opakowaniach różnego kształtu i rozmiaru zdecydowanie nie jest drogą, którą powinien podążać rozsądny przedsiębiorca. Najlepszym rozwiązaniem problemu braku miejsca są pojemniki sztaplowane. Są to skrzynki, które można układać jedne na drugich budując pionowe stosy, które zachowają stabilność i nie będą grozić zawaleniem się całej konstrukcji. Pojemniki sztaplowalne umożliwiają wykorzystanie całego miejsca w magazynie, od podłogi aż do sufitu.

Pojemniki sztaplowalno- gniazdowe

Można również przemyśleć zakup pojemników sztaplowalnych, które dodatkowo są gniazdowalne, co sprawia, że w transporcie zwrotnym można zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca. Wkładając jedne puste pojemniki w drugie można zmniejszyć objętość pojemników aż do siedemdziesięciu procent w zależności od głębokości zagnieżdżenia.

Dostosowanie pojemników sztaplowalnych do potrzeb przedsiębiorstwa

Kolejną zaletą pojemników sztaplowanych jest to, że oferta na rynku jest ogromna, a to przekłada się na łatwiejsze dostosowanie skrzynek do potrzeb przedsiębiorstwa. Większość firm zapewnia możliwość zamówienia dowolnego rozmiaru pojemników, nie wspominając już nawet o kolorze czy kształcie. Pojemniki sztaplowane mogą być otwarte lub można dobrać do nich odpowiednią pokrywę, z którą również będzie można układać skrzynki w stabilne stosy.
Jeśli istotne dla przedsiębiorstwa jest szybkie odnajdywanie konkretnych towarów, może ono zamówić pojemniki sztaplowalne przezroczyste lub ażurowe. Może również oznaczyć je za pomocą nadruków lub przyczepić kieszenie na etykiety, które pozwolą na szybkie zapoznanie się z zawartością skrzynek.

Więcej dowiesz się na stronie https://www.schoellerallibert.com/pl/products/stackable-containers/