Test narkotykowy – podstawowe informacje

Czemu powinniśmy coś wiedzieć o testach narkotykowych? Otóż powodów jest wiele. Przede wszystkim żyjemy w czasach, w których ze wszystkich stron narażeni jesteśmy na niebezpieczne substancje psychoaktywne. Może się zdarzyć, że nasze dziecko je weźmie, że nam ktoś czegoś dosypie… Test narkotykowy to jedyna droga do tego, aby dowiedzieć się prawdy.

Test narkotykowy – jak wybrać?

Jednak kiedy zajrzymy do Internetu, to odkryjemy bardzo szybko, że na rynku dostępnych jest naprawdę wiele przeróżnych testów narkotykowych. Jak wybrać ten najlepszy dla naszych celów? Czym w ogóle te testy różnią się między sobą? Otóż przede wszystkim test narkotykowe różnią się pomiędzy sobą rodzajem wykrywanych substancji. Te najtańsze wykrywają jedną substancję psychoaktywną, te najdroższe zaś sprawdzają cały ich panel. Ponadto każdy test narkotykowy pozwala na wykrycie narkotyku w innym czasie od jego spożycia. Standardowo wykrywane są narkotyki, które zostały wzięte pomiędzy 24- 72 godzinami w przypadku próbki śliny do nawet 4 miesięcy w próbce moczu. Jednak nie jest to regułą, ponieważ znajdziemy także czulsze testy. Ponadto testem narkotykowym możemy badać obecność narkotyku w próbce śliny albo też w próbce moczu.

Narkotest Drug Multi – najbardziej popularny test narkotykowy

A który test narkotykowy cieszy się największą popularnością? Oczywiście jest to Narkotest Drug Multi. Czym takim szczególnym się on charakteryzuje? Przede wszystkim tym, że jest bardzo prosty w użytkowaniu. Ponadto sprawdza aż 6 najbardziej znanych grup narkotyków – amfetaminę i metamfetaminę, metadon, kokainę, morfinę oraz oczywiście marihuanę i haszysz. Jak się wykonuje taki test? Otóż wystarczy zanurzyć paseczki w próbce moczu i gotowe! Dokładne limity detekcji poszczególnych substancji dołączone są do instrukcji narkotestu drug multi.

Narkotesty wykrywające obecność narkotyku w próbce śliny

Jednak wiadomo – nie zawsze uda nam się przekonać podejrzaną osobę, aby oddała próbkę moczu do badania. Dlatego też powstały narkotesty, które świetnie wykrywają obecność narkotyku w próbkach śliny. Jakie są ich zalety i wady? Zaletą przede wszystkim jest na pewno bardzo szybki wynik oraz dość duża czułość. Ponadto te testy pozwalają na sprawdzenie obecności narkotyku wziętego już przed 10 minutami! aZ drugiej jednak strony są to testy droższe i niestety nie pozwalają na zbadanie obecności narkotyku wziętego już jakiś dłuższy czas temu. Standardowo w ślinie da się wykryć narkotyki do 72 h od wzięcia.

Na koniec warto powiedzieć kilka słów o tym, że testy narkotykowe niestety nie są narzędziem nieomylnym. Możemy otrzymać zarówno wyniki fałszywie dodanie jak i fałszywie ujemne!