Jaki kontener IBC wybrać?

Szukasz bezpiecznego i wygodnego sposobu na transport cieczy? Zastanawiasz się jaki pojemnik będzie najodpowiedniejszy do kwasów, bądź toksycznych odpadów ciekłych? Świetnie trafiłeś! Tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne wskazówki jak bez szwanku przewozić płyny o przeróżnych właściwościach. Zapraszamy do lektury!

Paletopojemniki IBC – skuteczne i bezpieczne składowanie płynów

Do przewozu cieczy użyć można wszelkiego rodzaju beczek, cystern i paletopojemników. Te ostatnie są naszym zdaniem najbardziej uniwersalne, a co za tym idzie świetnie nadają się zarówno do transportu czystej wody, jak i olejów, kwasów oraz innych mniej lub bardziej bezpiecznych substancji. Paletopojemnik dzięki swojej złożonej budowie gwarantuje bezpieczny transport i wygodne magazynowanie płynów po dotarciu na miejsce. Umieszczona na dnie takiego zbiornika paleta to duże ułatwienie, które pozwala na dużą mobilność kontenerów za sprawą popularnych wózków widłowych. Polietylenowy Zbiornik ibc posiada gęstość, która odporna jest na działanie wielu niebezpiecznych substancji. Na czubku każdego ze zbiorników umiejscowiony jest wlew. Taka budowa ogranicza możliwość ewentualnego wycieku. Ponadto całość zamknięta jest w metalowej, kratowanej skrzyni, która zapewnia stabilizację, co jest niezwykle istotne podczas transportu.

Kiedy wybrać kontener IBC wykonany ze stali wysokiej jakości?

Mając do czynienia z wyjątkowo niebezpieczną cieczą warto postawić na kontener IBC z wysokogatunkowej stali szlachetnej. Solidny, stalowy zbiornik IBC posiada specjalny właz DN 400 z przykręcaną pokrywą, zawór bezpieczeństwa i króciec wentylacyjny. Tak pieczołowicie wykonany wlew zapewnia bezpieczeństwo podczas przewożenia i magazynowania materiałów niebezpiecznych w tym chemikaliów. By sprawnie przenosić i składować tego typu kontenery stalowe, konieczne jest użycie dźwigu. Przedłużone u dołu i u góry ramy narożniki zapobiegają nieoczekiwanemu przemieszczeniu się ustawionego wcześniej kontenera IBC z toksyczną zawartością. Z kolei prześwity po bokach umożliwiają łatwą współprace ze wspomnianym wcześniej dźwigiem. Podstawowym zadaniem takich pojemników jest gromadzenie niebezpiecznych odpadów oraz przeznaczonych do późniejszego usunięcia resztek.