Jak wybrać najtańszą przesyłkę kurierską?

Nie każdy wie jak wybrać najlepszą, a zarazem najtańszą opcję przesyłki kurierskiej. Jeżeli nie jesteś firmą nadającą paczki kurierskie na co dzień, to dobrze, że trafiłeś na ten tekst. Klientowi indywidualnemu chcącemu nadać paczkę kurierem czasami bardzo trudno wybrać korzystną ofertę, która będzie szybka, a zarazem tania i dopasowana do potrzeb zarówno nadawcy, jak i odbiory. Dziś dużo do powiedzenia mają również odbiorcy, którzy stawiają warunki dotyczące wysokości kwoty przesyłki, a także godzin jej dostarczenia. Jeżeli nie robi się tego codziennie-nie okłamujmy się takie poszukiwania potrafią człowieka skutecznie zniechęcić.

Kurier nadanie paczki – jak najszybciej to załatwić?

Ogółem nadanie kuriera zajmuje tylko kilka minut na stronie internetowej danej firmy. To bardzo niewiele, jednak szukanie najbardziej odpowiedniego przewoźnika może trochę zająć. Najtańsza paczka i szybkość jej dostarczenia to dwa kryteria, jakimi należy się kierować przy wyborze kuriera, a stron internetowych oferujących takie usługi są setki. Jednak po przejrzeniu i wybraniu odpowiedniej oferty sprawa już jest prosta, należy wybrać zakładkę: kurier nadanie paczki, a kolejno postępować zgodnie z instrukcjami.

Konieczne będą dane szczegółowe paczki takie jak: waga, wymiary i istotne informacje. Tutaj możemy zawrzeć wpis: “Ostrożnie, szkło” czy “Postępować ostrożnie” co daje jasny przekaz kurierowi, jak nie należy traktować paczki. Po wypełnieniu tej części przez stronę firmy kurierskiej uiszczamy opłatę, a po jej zaksięgowaniu dostajemy list przewozowy. Decydując się na taki wybór, nie wiemy, czy najtańsza paczka jest nasza, ponieważ zapewne nie przejrzeliśmy wszystkich ofert.

Gdy nie mamy czasu pomocny może być serwis kurierski

Wymieniony serwis to zbiór wszystkich popularnych firm kurierskich na jednej stronie, oferty otrzymujemy po wprowadzeniu danych naszej paczki, czyli wagi, wymiarów i często, choć nie zawsze, adresu dostarczenia. Po kilku sekundach w systemie mamy pogląd na kilkanaście różnych ofert od firm kurierskich, dzięki czemu za pomocą jednego kliknięcia jesteśmy w stanie wybrać dla nas najkorzystniejszą ofertę, która spełnia kryteria zarówno finansowe, jak i czasu dostarczenia. Paczki kurierskie nadawane w ten sposób to sama przyjemność i oszczędność nie tylko pieniędzy, ale i czasu.