Czy warto inwestować w palety z tworzywa sztucznego?

Palety są niezbędnym akcesorium do transportu towaru. Palety sprawiają, że możemy w bezpieczny sposób przewieźć delikatny towar bez obaw, że zostanie uszkodzony. Widać więc, jak ważnym wyborem jest wybór odpowiednich palet. Na rynku dostępne są palety drewniane oraz palety z tworzywa sztucznego. Być może zastanawiamy się, które będą lepszym wyborem? Czy warto w nie inwestować? Przybliżmy sobie cechy charakterystyczne dwóch typów palet, co pomoże nam dokonać dobrego wyboru.

Palety plastikowe producent a palety drewniane

Palety plastikowe posiadają wiele zalet, co wyróżnia ich na tle palet drewnianych. Palety z tworzywa sztucznego dużo łatwiej utrzymać w czystości. Nie musimy poddawać ich obróbce chemicznej ani termicznej, aby mogły nadawać się do kontaktu z żywnością. Wystarczy umyć je myjką ciśnieniową bądź w inny tradycyjny sposób. Nie osadzają się również na nich grzyby ani pleść, jak ma to miejsce w przypadku palet drewnianych pod wpływem ciepła i wilgoci. Plastik jest odporny również na insekty.

Palety plastikowe są bardzo wytrzymałe. Nośność palety wynosi do 6000 kg, a waży ona tylko 14 kg. Są one w stanie wykonać wiele podróży i nie musimy ich naprawiać. Są one bardzo stabilne oraz gwarantują bezpieczeństwo w transporcie delikatnych produktów. Nie powstają na nich opryski drewna oraz nie mają gwoździ, które mogą być niebezpieczne.Gdy ułożymy palety plastikowe jedna na drugą zajmują, dużo mniej miejsca niż palety drewniane. Zaoszczędzamy więc miejsce.

Palety plastikowe producent – na rynku istnieje wiele firm produkujących palety z tworzywa sztucznego, dzięki czemu możemy wybrać odpowiedni kolor oraz rozmiar palety. Jest to dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą. Paleta z naszym logo nie będzie pokusa dla złodzieja i nie wykorzysta on jej dla siebie. Ponadto nie da się nimi palić w piecu ani wykorzystać do innych celów, co znacząco zniechęca do kradzieży.

Podsumowując, każdy sam musi dokonać wyboru, co będzie lepsze dla rozwoju jego firmy. Palety z tworzywa sztucznego, jak i palety drewniane mają wady i zalety. Jeżeli zależy nam na rozwoju oraz unowocześnieniu naszej firmy, palety plastikowe będą wyborem- jeżeli nie zraża nas ich wysoka cena. Szeroka gama wzorów i kolorów sprawia, że jest to produkty miły dla oka. Lekkość oraz trwałość palet plastikowych to ich mocna strona. Gdy naszą branżą są artykuły spożywcze, również warto zainteresować się paletami plastikowymi.