Co powinno znaleźć się w zabudowie turystycznej samochodu?

Zabudowa turystyczna samochodu to rozwiązanie, które zamienia zwykłe auto w niskobudżetowy (ale nie mniej praktyczny) kamper. Coraz więcej osób decyduje się na nią, bo ma ona bardzo dużo zalet. Co powinno się w niej znaleźć? O czym trzeba pamiętać?

Łóżko

Podstawowym elementem każdej zabudowy jest łóżko. Powinno ono być możliwie jak największe, dopasowane do wielkości przestrzeni ładunkowej auta. Materac powinien być dokładnie takiej samej wielkości po to, by uniknąć upadku z niego podczas odpoczynku. Materac powinien mieć nawet kilkanaście centymetrów grubości.

Jest to ważne, bo w zabudowie nie ma możliwości zastosowania skomplikowanych stelaży. Najczęściej materac leży bezpośrednio na deskach tworzących zabudowę. Dlatego więc, by nie były one wyczuwalne i nie przeszkadzały w wygodnym odpoczynku, warto wybrać gruby i miękki materac.

Kuchenka turystyczna

Zabudowa turystyczna samochodu powinna zawierać kuchenkę turystyczną. Obecnie dostępne są niewielkie i bezpieczne modele zasilane prądem elektrycznym. Czasami można też znaleźć kuchenki, które można zasilać bezpośrednio z paneli słonecznych.

Kuchenki są niezbędne do tego, by przygotować ciepły posiłek nawet pośrodku pustkowia. Są one niezbędne także do tego, by przegotować wodę do picia. Można powiedzieć, że kuchenka jest jednym z podstawowych przedmiotów, które ułatwiają przetrwanie na biwaku.

Miejsce na baniak z wodą

Bardzo ważne jest, by w zabudowie było jak najwięcej szuflad i schowków. Każdy centymetr kwadratowy dostępnej powierzchni powinien zostać wykorzystany w sposób inteligenty. Stąd też bardzo ważne jest odpowiednie jego zagospodarowanie. Puste schowki doskonale będą nadawały się do transportu bagaży.

Trzeba jednak pamiętać, że jeden ze schowków powinien zostać przeznaczony na duży baniak z wodą. Najlepiej by był on ustawiony przy brzegu zabudowy tak, by woda wypływała z niego za zderzak pojazdu. Szczególnie dobre będą baniaki wyposażone w kranik. Bez trudu można z nich nalewać wodę do pojemników i można wykorzystać je do mycia się.