przewóz rowerów

Jak przewozić rowery?

Wiele osób lubi sobie pojeździć rowerami gdzieś w górach. Ale co jeśli od tychże gór mieszka się w sporej odległości? Jakość trzeba tam najpierw dowieźć swój dwukołowy pojazd – a to może być problematyczne. Można skorzystać z pociągów, ale przecież nie wszędzie one dojeżdżają, a ponadto trzeba by je przez całą trasę pilnować. Co zatem robić?

Najprościej zamontować na dachu swojego samochodu specjalne uchwyty służące właśnie do przewozu rowerów. W sklepach branżowych są one określane najzwyczajniej w świecie jako bagażniki rowerowe i świetnie się sprawdzają w praktyce. Przymocowany do nich pionowo rower powinien bez problemu dać się dowieźć na miejsce, choć oczywiście warto już przy zakupie sprawdzić czy faktycznie będzie się trzymał dokładnie tak, jak tego oczekujemy.

Trzeba też brać pod uwagę, że gdy jedziemy samochodem, który ma na dachu zamontowane bagażniki rowerowe, musimy uważać w przypadku przejazdów pod niskimi tunelami. Rzecz jasna tylko wtedy, gdy same rowery są przymontowane. Ewentualnie można sprawdzić, czy dany model bagażnika nada się również do przewożenia rowerów w pozycji poziomej, wtedy byśmy mieli problem z głowy.

To ostatnie rozwiązanie jest o tyle dobre, ze nawet w sytuacji, gdy dokładnie znamy jakąś trasę dojazdową nigdy nie przewidzimy czy nie trafi się jakiś objazd, gdzie już byłby problem z rowerami ustawionymi „na wysokość”.

Bagażniki i inne części do samochodów francuskich znajdziecie w frauto.pl.