Tworzenie aplikacji na systemy mobilne

tworzenie aplikacji na androida

Pomimo tego, że smartphone i tablety stanowią dzisiaj jedne z podstawowych urządzeń, z których korzystamy każdego dnia, to wielu przedsiębiorców zdaje się tego nie zauważać. Co prawda w wielu przypadkach można prowadzić dobrze prosperujący biznes bez wsparcia ze strony aplikacji mobilnych, jednak czy warto?

Wbrew pozorom stworzenie dedykowanej aplikacji na Androida czy na IOS nie jest wcale takie drogie – wszystko zależy jednak od konkretnego przypadku i efektu, który chcemy uzyskać. Zupełnie inaczej będą wyglądały koszty stworzenia aplikacji oferującej podstawowe funkcje wyłącznie na jedną platformę, a zupełnie inaczej w przypadku kompleksowego podejścia do tematu i zaoferowania swojej dedykowanej aplikacji zarówno na Androida, IOS i Windows Phone. Wiele zależy również od planowanego terminu wdrożenia aplikacji oraz jej funkcjonalności.

Aplikacje dedykowane – na czym się skupić?

W przypadku tworzenia aplikacji an Androida, jak i tworzenia aplikacji na IOS najważniejsze jest dokładne zaplanowanie nie tylko wyglądu aplikacji, ale również jej funkcjonalności. Bardzo często już po wypuszczeniu aplikacji na rynek okazuje się, że użytkownicy wytykają podstawowe błędy projektowe, nad którymi wcześniej nikt się nie pochylił – często tego typu błędy niemal całkowicie uniemożliwiają korzystanie z aplikacji w sposób, którego życzyliby sobie potencjalni jej użytkownicy.
Z tego też względu planując dedykowaną aplikację mobilną należy skupić się nie tylko na własnych założeniach, ale wziąć pod uwagę również gusta potencjalnych klientów i użytkowników, a także ich oczekiwania. Aplikacja mobilna ma być przede wszystkim ułatwieniem dla nich, a nie utrudniać im życie wymagając żmudnego klikania – czasami prostota jest znacznie lepsza niż skomplikowane funkcje!

Tworzenie aplikacji na Androida i IOS

Tworzenie aplikacji na IOS i Androida najlepiej powierzyć specjalistom takim jak https://supportdevs.com/co_robimy/. Co prawda na rynku bez większych problemów można znaleźć studentów i osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze, które kuszą przede wszystkim ceną swoich usług, to jednak w przypadku skomplikowanych projektów nie jest to dobry wybór. Warto pamiętać o tym, że cena nie jest co prawda odzwierciedleniem jakości świadczonych usług, to jednak większe studia projektowe mają przeważnie odpowiednie doświadczenie i mogą prowadzić prace na kilku etapach jednocześnie, co przekłada się na czas potrzebny do zaprojektowania, przygotowania i opublikowania danej aplikacji dedykowanej.

Podsumowując, warto sprawdzić czy i w naszym przypadku aplikacja dedykowana może się sprawdzić – jest to kolejna droga dotarcia do potencjalnych klientów!