Inteligentne rozwiązania w nowoczesnych domach

Włączniki

Dzisiaj domy inteligentne nie są już tylko fantazją, lecz rzeczywistością. Można obecnie kupić mieszkanie z systemem Home Management lub też korzystać z pojedynczych rozwiązań, takich jak zdalne sterowanie poszczególnymi urządzeniami. Najpopularniejsze zdaje się być sterowanie urządzeniami elektrycznymi przez internet. Jest to rozwiązanie służące wygodzie, ale również bezpieczeństwu.

Kiedy przydaje się zdalny wyłącznik prądu?

Z całą pewnością, wyłącznik prądu bluetooth lub wifi przydaje się zawsze wtedy, gdy po prostu szkoda czasu na fatygowanie się do wyłącznika. Kiedy z jakiś powodów trzeba na chwilę wyłączyć prąd, można w takiej sytuacji zrobić to jednym przyciskiem, niezależnie od tego, w której jest się części mieszkania.

Poza tym, kiedy wieczorem chce się wyłączyć wszystkie światła oraz urządzenia elektryczne, aby nie marnować prądu, dobrze jest dysponować zdalnym wyłącznikiem prądu. Nie trzeba wtedy chodzić po całym domu i sprawdzać, czy aby na pewno wszystkie urządzenia działające na prąd są wyłączone. Można z własnego łóżka w momencie wyłączyć je wszystkie.

Sterowanie urządzeniami elektrycznymi przez internet

Niewątpliwie, nie tylko wyłącznik prądu bluetooth to ciekawe rozwiązanie, stosowane w inteligentnych domach. Na uwagę zasługuje na pewno również możliwość sterowania urządzeniami elektrycznymi przez internet, bądź też przez bluetooth.

Obecnie w wielu mieszkaniach można na przykład zdalnie włączyć lub wyłączyć czajnik albo ekspres do kawy. Poza tym, często istnieje również możliwość odpowiedniego zaprogramowania urządzeń. Można więc zrobić tak, aby ekspres do kawy zaczął pracować bez włączania go o określonej wcześniej godzinie. Podobnie, można na przykład nastawić radio czy telewizor tak, aby urządzenie włączyło lub wyłączyło się o określonej godzinie.

Wyłączanie prądu

Wydaje się, że każdemu zdarzają się sytuacje, w których po wyjściu z domu zastanawia się, czy aby na pewno wyłączył wszystkie urządzenia elektryczne ze sklepu https://www.egniazdka.pl/urzadzenia-zdalnego-sterowania-c-12_330.html. Poza tym, wybierając się na dłuższy wyjazd, często nie pamięta się, czy wyłączyło się prąd. Najczęściej obawy tego typu są bezzasadne, a prąd jest wyłączony. Jeśli jednak zdarzy się, że faktycznie zostawi się włączoną elektryczność, sytuacja może być niebezpieczna.

Zdalny wyłącznik prądu sprawia, że można nawet z poza domu w bardzo prosty sposób wyłączyć prąd. Problem z zapominaniem o tej czynności zostaje więc w ten sposób całkowicie rozwiązany.