technologia

Nadruk sublimacyjny

O technice wydruków sublimacyjnych jest w ostatnim czasie bardzo głośno. Ta nowa stosunkowo technologia cieszy się coraz większym zainteresowaniem z uwagi na rosnące oczekiwania klientów w zakresie estetyki i trwałości nadruku (zwłaszcza na odzieży reklamowej czy roboczej).

Jakie znaczenie mają zalewy do elektroniki?

Delikatne komponenty urządzeń elektronicznych muszą być dobrze chronione. Jest to ważna zarówno dla bezpieczeństwa użytkowników, jak i dla żywotności urządzenia. W otaczających nas urządzeniach i elektronicznych gadżetach pracują podzespoły, które zostały umieszczone w specjalnych zalewach do elektroniki.

Najważniejsze korzyści z zastosowania technologii RFID

Technologia identyfikacji wybranych przedmiotów za pomocą fal radiowych, jest w Polsce bardzo popularna. Na tej zasadzie działają m.in. bankomatowe karty zbliżeniowe, dzięki czemu nie ma potrzeby ich bezpośredniego wprowadzania do odpowiednich wejść w czytnikach. Jakie jeszcze korzyści wynikają z wdrożenia tej technologii?

Działanie komputera jednoukładowego

Komputer jednoukładowy cieszy się w ostatnich latach naprawdę dużą popularnością. Jest on nie tylko wydajny, ale jednocześnie można go wszędzie zabrać ze sobą, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca.

Solidworks – inteligentny program CAD dla wymagających?

Teoretycznie działanie oprogramowania Solidworks jest dość przewidywalne. Software generuje model przestrzenny wybranego detalu, a następnie – na jego podstawie – sporządza modele do jego późniejszego składania, rysunki techniczne itd.

Popularne przyrządy w Computer Controls

Computer Controls to przedsiębiorstwo, które w dużej mierze zajmuje się dystrybucją różnego rodzaju oprogramowania oraz przyrządów. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także poznać najbardziej popularne przyrządy, które znajdują się w ofercie.

Pasta termoprzewodząca – jak wybrać, jak stosować?

Jeżeli jesteś gamerem i spędzasz przed komputerem większość doby, to z pewnością nie raz zastanawiałeś się nad tym, w jaki sposób ochłodzić sprzęt i nie dopuścić do przegrzania podzespołów. W takim wypadku świetnie sprawdzają się pasty termoprzewodzące, które zapewniają efekt chłodzenia elementów elektroniki.

Profesjonalna licencja Solidworks i jej możliwości

Oprogramowanie Solidworks nie jest narzędziem jednorodnym. Wręcz przeciwnie – jest to oprogramowanie licencjonowane, przy czym każda z licencji oferuje określony zakres usług. Najbardziej rozbudowaną jest tu licencja Premium, która umożliwia skorzystanie z wielu niedostępnych w innych konfiguracjach usług.

Oświetlenie awaryjne

Oświetlenie awaryjne jest obowiązkowe w budynkach, gdzie na ogół przebywa duża liczba osób. Ten system jest zabezpieczeniem w czasie, gdy zaistnieje awaria właściwego napięcia światła. W miejscu, w którym nagle zapanują ciemności, a jest tam w tym czasie dużo ludzi, fakt ten może wywołać nagłą panikę. Panika może stworzyć cały szereg zagrożeń dla zdrowia i …

Oświetlenie awaryjne Read More »

Dlaczego zdobycie uprawnień sep jest świetnym rozwiązaniem?

Należy zdawać sobie sprawę, że ze względu na różnego rodzaju niebezpieczeństwa czy wymagane umiejętności, do wykonywania części zawodów konieczne są uprawnienia. Ich posiadanie jest bowiem dowodem określonej wiedzy czy doświadczenia. Doskonałym przykładem może być branża elektryczna. Dlaczego warto wybrać się na szkolenie sep Szczecin?