Zalety i zastosowanie transparentnej folii stretch

Wśród popularnych materiałów wykorzystywanych podczas transportu towarów można wskazać folię stretch. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat jej korzystnych właściwości oraz zapoznać się z szerokimi możliwościami zastosowania tego tworzywa.

Zastosowanie folii stretch

Stretch transparentny w obecnych czasach ma bardzo szerokie możliwości zastosowania. Wykorzystuje się go przede wszystkim w branży transportowej, a także logistyce. Folia stretch wykorzystywana jest przede wszystkim do zabezpieczenia różnych towarów podczas transportu oraz ich magazynowania. Stanowi doskonałą ochronę przed wilgocią, ale także zabrudzeniami, które mogą pojawiać się na przewożonych artykułach. Oprócz tego zastosowanie folii stretch na paletach sprawia, że są one stabilniejsze, co jest związane z większą łatwością ich transportowania. Podstawa palety jest także lepiej związana z jej ładunkiem, dzięki czemu możliwe jest zapobieganie wypadaniu poszczególnych towarów. Folia stretch jest również odporna na działanie promieniowania słonecznego. Folia tego rodzaju ma zastosowanie w branży budowlanej oraz remontowej. Z powodzeniem wykorzystywana jest do zabezpieczania powierzchni podczas realizowania różnych prac.

Właściwości folii stretch

Stretch transparentny ma bardzo korzystne właściwości, dzięki czemu możliwe jest tak szerokie wykorzystywanie go w praktyce. Przede wszystkim folia jest lekka, dlatego w żaden sposób nie wpływa na zawyżenie wagi przesyłki. Jest elastyczna i z łatwością przywiera do różnych powierzchni. Dlatego możliwe jest jej zastosowanie na towarach o różnych kształtach. Wśród głównych zalet folii stretch można wskazać wyjątkowo wysoką wydajność, a także uniwersalność. Można jej używać do pakowania produktów o różnej wielkości, ale także całych palet. Stretch transparentny zapewnia bezpieczeństwo przewożonych produktów. Jest także doskonałym izolatorem, ponieważ chroni przewożone towary przed zmianami temperatur oraz niekorzystnym wpływem promieniowania ultrafioletowego. Folia charakteryzuje się wyjątkowo wysoką odpornością. Dlatego skutecznie chroni produkty przed zarysowaniami, ale także jest odporna na rozdarcia. Kolejną zaletą folii transparentnej jest możliwość identyfikacji produktów, które znajdują się na paletach.