Z jakiego plastiku produkuje się skrzynie magazynowe?

Oryginalne pojemniki magazynowe z tworzywa sztucznego wykorzystywane są do przechowywania, magazynowania i transportowania różnorodnych towarów. Plastikowe skrzynie magazynowe są bardzo lekkie, wytrzymałe, funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu, dlatego też tak wiele firm decyduje się na ich zakup.

Czym charakteryzują się skrzynie plastikowe?

Jak wspomniano we wstępie Skrzynie magazynowe z wysokiej jakości plastiku są bez wątpienia najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym podczas składowania i transportowania różnorodnych towarów. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać pojemniki pełne albo ażurowe. Z praktycznego punktu widzenia najlepiej postawić na pojemniki przezroczyste, dzięki którym od razu widać, co w rzeczywistości jest składowane w środku. W branży transportowej najlepiej sprawdzą się pojemniki magazynowe gniazdowe, dzięki którym można zaoszczędzić sporo cennego miejsca na składowaniu. Obsługę ręczną znacząco ułatwiają ergonomiczne i wytrzymałe uchwyty. Warto wspomnieć także o tym, że nowoczesne pojemniki są oczywiście dostosowane do automatycznych systemów przenośnikowych.

Wysokiej jakości materiały

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się skrzynie magazynowe wykonane z niezawodnego PET / PETE. Mowa tutaj oczywiście o specjalnym tworzywie sztucznym, które należy do termoplastycznych poliestrów. PET wyróżnia się bardzo wysoką wytrzymałością mechaniczną i doskonałą stabilnością wymiarową. Godne uwagi są skrzynie wzmocnione dodatkami włókien szklanych. Na rynku spotkać można również pojemniki magazynowe wykonane z HDPE, czyli polietylenu wysokiej gęstości. Nieco tańszym rozwiązaniem są pojemniki LDPE (polietylen niskiej gęstości), które doskonale sprawdzą się przy transportowaniu lekkich przedmiotów. Każdy z materiałów ma swoje zalety i wady, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Pojemniki PVC – czy warto?

Nowością na rynku są pojemniki transportowe wykonane z PVC. Polichlorek winylu wyróżnia się bardzo wysoką odpornością na korozję i ekstremalne czynniki atmosferyczne, dzięki czemu skrzynie z niego wykonane mogą być użytkowane na zewnątrz. Pojemniki z PVC są bardzo lekkie i posiadają dobre właściwości izolacyjne. Do wyboru są pojemniki przezroczyste, półprzezroczyste albo nieprzezroczyste. Pojemniki PVC można zabarwić na dowolny kolor. Opisując największe zalety warto wspomnieć również o dużej dostępności i bardzo atrakcyjnej cenie.