Wynajem kontenera na gruz

Wynajęcie kontenera na śmieci powszechnie kojarzy się z wywózką dużej ilości odpadków wytworzonych na przykład przez zakład produkcyjny. Połowicznie jest to prawda, bowiem w ten sposób rzeczywiście odbiera się na raz wiele metrów sześciennych odpadków. Jednak usługa ta nie dotyczy wyłącznie sektora biznesowego.

Moda na wynajem solidnych kontenerów na gruz osobom prywatnym pojawiła się w Polsce kilkanaście lat temu. Szybko stała się bardzo popularna, a koszty utylizacji odpadków w taki właśnie sposób maleją z roku na rok.

Po co wynajmować kontener?

No właśnie: co takiego może robić przeciętny Kowalski, że do wywozu śmieci niezbędny mu będzie cały wielki kontener?

Po pierwsze: wcale nie taki wielki. Solidne kontenery na gruz mają co prawda pojemność rzędu 16m3 i większą. Jednak firmy, które je wypożyczają, zwykle dysponują również szeroką gamą mniejszych pojemnikami o kubaturze nawet niecałych dwóch metrów sześciennych.

Po drugie: do kontenera na gruz można załadować również inne wielkogabarytowe odpadki. W taki sposób wygodnie wywieźć można stare materiały budowlane, zużyte opony, a nawet niepotrzebne meble.

Po trzecie: kontenery wypożyczają autorzy remontów i drobnych przeróbek. Coraz częściej z oferty tej korzystają też deweloperzy oraz osoby, które budują domy jednorodzinne. Jednak solidne kontenery na gruz zamawiają także ci, którzy chcą po prostu zrobić porządek z wieloma gratami ze swoich piwnic, strychów czy garaży.

Jak wynająć kontener?

Oferty można przeglądać na stronach internetowych firm, które oferują wynajem kontenerów. Warto wybrać taki pojemnik, który będzie można wypełnić praktycznie całkowicie. Decydującym czynnikiem często są rozmiary miejsca, którym dysponujemy. Pamiętać należy o tym, że kontener dowozi ciężarówka o nie małych przecież gabarytach.

Formalności

Zamawiając kontener, określa się zwykle dokładny termin oraz godzinę jego dostarczenia pod wskazany adres. Jeżeli śmieci jest niewiele, można skorzystać z opcji wynajmu na kilka godzin. Czasem wygodniej jest jednak pozostawić pojemnik na posesji przez klika dni, aby zapełniać go systematycznie wraz z postępem wykonywanych prac. W tym przypadku warto z góry ustalić koszty postoju.

Podsumowanie

Wynajęcie solidnego kontenera na gruz jest interesującym pomysłem nie tylko w obliczu remontu czy budowy domu. Dzięki elastycznej ofercie dobrej firmy z tej branży szybko i tanio posprzątamy również zabudowania gospodarcze. Jednak przed zamówieniem zawsze warto najpierw sprawdzić obowiązujące ceny.