Rodzaje skrzyniopalet

Głównym zadaniem skrzyniopalet jest ułatwienie czynności składowania produktów. Jeżeli skrzyniopalety wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego, to wtedy mogą one chronić towar przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. Zatem skrzynie z plastiku są coraz częściej stosowane przez firmy transportowe i magazynowe.

Jakie są typy skrzyniopalet?

Współcześnie skrzyniopalety można podzielić ze względu na tworzywo, z jakiego zostały one wyprodukowane. Wobec tego można wyróżnić skrzyniopalety plastikowe, drewniane oraz metalowe. Otóż skrzyniopalety plastikowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń magazynową. Tego rodzaju skrzynie znalazły wiele zastosowań w różnych branżach, dlatego też przedsiębiorcy coraz chętniej je kupują. Ponadto skrzynie z tworzyw sztucznych idealnie sprawdzą się podczas transportu żywności, produktów sypkich czy też warzyw i owoców. Z kolei podstawę skrzyniopalety drewnianej stanowi europaleta, która jest wytworzona zazwyczaj z drewna. Dzięki solidnej budowie skrzynek z drewna możliwy jest wygodny i bezpieczny transport różnego rodzaju artykułów. Z kolei skrzyniopaleta metalowa wyróżnia się największą wytrzymałością, a co za tym idzie, najlepiej zabezpieczają towary przed uszkodzeniami mechanicznymi. Warto zaznaczyć, że duże skrzynki metalowe wymagają specjalnych rozwiązań konstrukcyjnych w trakcie składowania dóbr. Poza tym dostępne są skrzyniopalety tzw. w wersji litej, czyli całkowicie zabudowane oraz ażurowe. Mogą być one wyposażone w uchylną klapę wmontowaną. Obecnie skrzynki ażurowe są dostępne w wersjach na płozach, klockach lub na kołach. Skrzyniopalety posiadające płozy przewożone są na wózkach widłowych.

Skrzyniopalety – niezastąpiony pojemnik w czasie przewożenia i magazynowania produktów

Wszystkie skrzyniopalety służą przede wszystkim do transportu, przechowywania produktów oraz ochrony ich przed usterkami. Niewątpliwie są to bardzo uniwersalne pojemniki transportowe, które można stosować zarówno w większych powierzchniach magazynowych, jak i w małych firmach usługowych. Każda branża jednak skupia się na innych potrzebach. Wobec tego skrzyniopalety powinny być dopasowane do rodzaju działalności przedsiębiorstwa.