Kocioł elektrodowy – nowoczesne i ekonomiczne ogrzewanie

Ogrzewanie domu to często bardzo duże wyzwanie finansowe dla właścicieli. Warto zastanowić się nad rozwiązaniem, które jest nowoczesne, bezpieczne oraz przede wszystkim ekonomiczne. Jak działają kotły elektrodowe i czy warto zamontować je w domu?

Kocioł elektrodowy – jak działa?

Kotły elektrodowe podgrzewają ciecz, która następnie zostaje wykorzystana do centralnego ogrzewania. Jest to rozwiązanie, które sprawdza się w dużych domach, halach produkcyjnych, ale również w mieszkaniach, które nie posiadają ogrzewania miejskiego.

Kotły elektrodowe ogrzewają ciecz, która następnie podawana jest do wężownicy umiejscowionej w zbiorniku, do zbiornika tworzącego płaszcz wodny lub do wymiennika ciepła. Warto wiedzieć, że kotły elektrodowe nie są dużych rozmiarów, dzięki temu świetnie sprawdzają się w domach oraz mieszkaniach. Ich wygląd jest estetyczny, co pozwala na zamontowanie ich w kuchni, łazience czy wkomponowanie w zabudowę.

Dlaczego warto wykorzystać kotły elektrodowe?

Kotły elektrodowe są rozwiązaniem, które jest bardzo ekonomiczne. Na 1 m2 zużywają wyłącznie 0,0067 kWh. Przy takim zużyciu ogrzeją nieruchomość do 20ºC przy temperaturze – 20ºC na zewnątrz.

Warto również pamiętać, że założenie ogrzewania gazowego wiąże się z koniecznością otrzymania niezbędnych pozwoleń, zrobieniem projektu, często również należy wybudować dodatkowy komin wentylacyjny lub do istniejącego komina zamontować wkład z blachy kwasoodpornej. Wiąże się to z dużymi kosztami.

Założenie kotła elektrodowego nie wymaga pozwoleń oraz projektu. Jest również dużo tańsze w montażu, gdyż nie ma konieczności zapewnienie dodatkowej wentylacji. Dzięki temu inwestor oszczędza czas i pieniądze.

Kolejną zaletą kotłów elektrodowych, o której trzeba wiedzieć, jest ich łatwa obsługa. Kocioł, po zamontowaniu, można ustawiać drogą bezprzewodową. Jest to proste i szybkie rozwiązanie., warto również pamiętać, że kotły elektrodowe są bardzo ekologicznym rozwiązaniem. Nie wydzielają CO².

Kotły elektrodowe to ogrzewanie przyszłości. Są ekonomiczne, ekologiczne i bezpieczne. Nie trzeba bać się, że może dojść do pożaru, wybuchu czy zaczadzenie, gdyż kocioł nie wydziela żadnych spalin. Jest to również rozwiązanie na długie lata. Kotły elektrodowe najczęściej są objęte 10-letnią gwarancją.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Hymon Energy.