Folia stretch – charakterystyka

Folia stretch ma swoje zastosowanie w różnego rodzaju firmach, np. kurierskich, transportowych oraz spedycyjnych. Folia stretch sprawdza się także w gospodarstwach domowych do pakowania różnego rodzaju przedmiotów.

Charakterystyka i zastosowanie folii stretch

Folia stretch to nawinięta na papierową rolkę folia wielowarstwowa służąca do zabezpieczania paczek oraz innych towarów. Folia ta stosowana jest w magazynach do opakowywania różnego rodzajów elementów w celu ich zabezpieczenia przed uszkodzeniem lub zniszczeniem. Folia łączy ze sobą wszystkie elementy w sposób szczelny i ścisły. Dzięki zastosowaniu folii przedmioty nią owinięte nie są narażone na zabrudzenia i działanie warunków atmosferycznych, ponieważ folia ta jest termoizolacyjna. Folia jest bardzo elastyczna, co umożliwia stabilne i solidne pakowanie wielu przedmiotów o różnych kształtach. Folia stretch może być przezroczysta lub kolorowa, co pozwala na pakowanie konkretnych towarów w konkretny kolor folii, aby nie pomylić paczek podczas transportu. Folia w kolorze niebieskim i czarnym używana jest wtedy kiedy przewożony towar nie może być eksponowany. Folia stretch jest używana także w gospodarstwach domowych do zabezpieczania półmisków z potrawami przed schowaniem ich do lodówki. Zabieg ten chroni potrawy przed przenikaniem zapachów z innych potraw. Folia jest także świetnym zabezpieczeniem stołu w czasie robienia, np. ciasta. Folię użyć można także na podłodze kiedy dziecko maluje farbami w celu zabezpieczenia parkietu albo dywanu przed zabrudzeniami, a także podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, np. włosów.

Producent folii stretch

Stretch producent wytwarza ją z polietylenu mającego niską gęstość. Producent folii stretch dzięki zastosowaniu wysokiej jakości polietylenu produkuje bardzo wytrzymałą, elastyczną i termoplastyczną i woskowatą folię. Stretch producent wytwarza ją metodą rozdmuchu. Proces ten jest czasochłonny, ale gwarantuje, że wyprodukowana folia jest wysokiej jakości i ma same najlepsze właściwości, a co za tym idzie, jest droższa. Proces produkcji folii metodą rozmuchu polega na roztopieniu żywicy i rozdmuchanu jej w kierunku maszynowym i poprzecznym. Końcowy etap produkcji to schłodzenie folii stretch za pomocą powietrza.