Doświadczeni i nowocześni

Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska z Katowic prowadzi wszechstronną działalność badawczo – konsultingową. W ofercie firmy znajdziemy między innymi: opracowywanie programów gospodarki odpadami, monitoring wysypisk i składowisk śmieci oraz outsourcing środowiskowy.

Zarys działalności OBiKS

Mało jest w Polsce firm z tak rozbudowaną ofertą. Oprócz oczywistej działalności naukowo badawczej prowadzonej od wielu lat spółka prężnie się rozwija i wdraża nowe technologie zdobywając wciąż nowych klientów. Nie ma się co dziwić setkom klientów korzystających na co dzień z usług firmy.

Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska prowadzi aktywną politykę wspierania samorządów. Strategie przygotowywane dla ośrodków samorządowych oraz wdrażanie ochrony środowiska i nowoczesnej gospodarki komunalnej to bezsporne atuty firmy, którymi przyciąga poza prywatnymi również klientów z urzędów.

Nowoczesność i rozwój

Wspomniane przedsiębiorstwo jest nowoczesne, innowacyjne i stawia na technologie przyszłości. Takie działania połączone z sześćdziesięcioletnią tradycją i zaangażowaniem wysoko wykwalifikowanej kadry musiały przynieść sukces. Objawia się on w pozytywnych opiniach na temat firmy w mediach społecznościowych oraz dobrymi notowaniami finansowymi.

Już strona internetowa omawianego Ośrodka Badań zachęca do korzystania z jego usług. Witryna jest uporządkowana, prosta jednocześnie bardzo treściwa i dobrze wykonana. Bardzo łatwo skontaktować się z obsługą czy to przez pocztę elektroniczną, czy telefonicznie czy też za pomocą funkcji “zapytanie ofertowe” pozwalającej przyspieszyć kontakty klient – wykonawca. Wejdź na https://obiks.pl/ i przenieś się w świat przyjaznego nowoczesnego biznesu.

Raporty początkowe

Nowością na polskim rynku jest oferta firmy w zakresie prowadzenia raportów początkowych. Są to dokumenty wymagane przy prowadzeniu instalacji Integrated Pollution Prevention and Control wymagającej częstokroć szczegółowych pozwoleń i wielu zabiegów. Firma OBiKS dzięki posiadaniu w dyspozycji nowoczesnego akredytowanego laboratorium oraz specjalistów najróżniejszych branż umożliwia proste i konkurencyjne badania wymagane do instalacji IPPC.

Sumiennie stworzony i przedstawiony raport początkowy stanowi zabezpieczenie dla prowadzącego budowę instalacji przed odpowiedzialnością za szkody w środowisku, które nie są skutkiem prowadzonej przez inwestora działalności. Raport początkowy jest więc podstawą do prawnej i zalegalizowanej instalacji IPPC, dobrze wykonany raport może wiele pomóc przy rozpatrywaniu wniosków. Więcej informacji w tej i innych kwestiach na obiks.pl.