Czego nie wiemy o folii bąbelkowej?

Z folią bąbelkową kontakt miał każdy. Myśląc o wysłaniu paczki z delikatnymi przedmiotami każdy ma ochotę sięgnąć po folię bąbelkową, która idealnie zabezpiecza przesyłki. W jaki sposób można jeszcze wykorzystać folię z pęcherzykami?

Jak powstaje folia bąbelkowa?

Produkcja folii bąbelkowej polega na wykorzystaniu polietylenu, z którego w pierwszej kolejności wytwarzana jest folia. Jest to materiał bezzapachowy, nie zawiera substancji szkodliwych dla ludzkiego zdrowia. Bardzo ważną zaletą jest możliwość poddania jej ponownej obróbce, dzięki temu nie jest materiałem, który zanieczyszcza nasze środowisko.

Produkcja folii bąbelkowej podzielona jest na etapy. Kolejnym krokiem jest wytworzenie bąbelków na specjalnym bębnie. Następnie są łączone dwa arkusze folii, przycinane do odpowiednich rozmiarów i nawijane na rolkę.

Folia bąbelkowa produkowana jest w kilku różnych grubościach, by można ją było wykorzystać zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

Nie tylko do pakowania

Każdy, kto myśli o folii bąbelkowej w pierwszej kolejności kojarzy ją jako niezawodny materiał do pakowania delikatnych towarów. Dzięki folii materiały takie jak szkło bez problemu docierają do odbiorcy.

Warto jednak pamiętać, że nie jest to jedyne zastosowanie folii bąbelkowej. Folią bąbelkową producent zaleca również ochronę roślin przed zimowymi mrozami. Właściwości termiczne folii pozwalają zadbać, by rośliny nie przemarzły.

Folia bąbelkowa często jest również wykorzystywana w trakcie remontów i przeprowadzek. Malowanie ścian może okazać się dużym wyzwaniem, gdy mamy nowe, eleganckie podłogi. Zabezpieczenie ich folią bąbelkową uchroni nie tylko przed nieoczekiwaną i niepożądana zmianą koloru, ale również przed uszkodzeniami mechanicznymi, które często zdarzają się w trakcie robót budowlanych.

Nim rozpocznie się remont warto również folia bąbelkową zabezpieczyć wszystkie delikatne sprzęty w domu. Rogi mebli owinięte folią nie zostaną uszkodzone, szklany blat stołu przetrwa remont, a doniczki i szklane bibeloty nie stracą swojego uroku.

Folią bąbelkową producent zaleca również zabezpieczać przydomowy basem. Jest to tani i skuteczny sposób ochrony przed insektami, roślinami i innymi zanieczyszczeniami, które wpadają do basenu. Wygodne i ekonomiczne rozwiązanie.