przemysł i budownictwo

Jak wybrać odpowiednie pojemniki magazynowe?

Pojemniki warsztatowe plastikowe to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia firm. Trudno wyobrazić sobie działanie np. firm logistycznych bez pojemników do przechowywania różnych produktów i przedmiotów. Jak wybrać odpowiednie i czym kierować się podczas zakupu?

Co to jest plastikowa paleta?

W XXI wieku palety plastikowe zaczęto stosować na większą skalę. Od kilku lat skutecznie zastępują palety wykonane z drewna. Cechują się tym, iż są niesamowicie wytrzymałe, solidne, a ponadto bardzo łatwo można je czyścić. Nie są to wszystkie zalety palet plastikowych, ponieważ producenci tworzyw sztucznych stale dbają o to, żeby palety zrobione z plastiku mogły …

Co to jest plastikowa paleta? Read More »

Akumulatorki do przenoszenia

Urządzenia elektryczne spełniają niebywale istotne rolę we współczesnym świecie. Mało kto wyobraża sobie dzisiejsze narzędzia bez specjalnych akumulatorów umożliwiających pracę bez konieczności ciągłego podłączenia bezpośrednio do zasilania sieciowego. Zakup odpowiedniego akumulatora nie jest jednak tak prosty, jak może się wydawać.

Czego nie wiemy o folii bąbelkowej?

Z folią bąbelkową kontakt miał każdy. Myśląc o wysłaniu paczki z delikatnymi przedmiotami każdy ma ochotę sięgnąć po folię bąbelkową, która idealnie zabezpiecza przesyłki. W jaki sposób można jeszcze wykorzystać folię z pęcherzykami?

Z jakiego plastiku produkuje się skrzynie magazynowe?

Oryginalne pojemniki magazynowe z tworzywa sztucznego wykorzystywane są do przechowywania, magazynowania i transportowania różnorodnych towarów. Plastikowe skrzynie magazynowe są bardzo lekkie, wytrzymałe, funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu, dlatego też tak wiele firm decyduje się na ich zakup.

Folia stretch – charakterystyka

Folia stretch ma swoje zastosowanie w różnego rodzaju firmach, np. kurierskich, transportowych oraz spedycyjnych. Folia stretch sprawdza się także w gospodarstwach domowych do pakowania różnego rodzaju przedmiotów.

Co trzeba wiedzieć o kondensatorach?

Kondensatory są to najpopularniejsze elementy zasilaczy. Składają się z dwóch przewodzących płytek, które położone są niedaleko od siebie, a dzieli je dielektryk. Bez kondensatorów nie działa żaden, nawet najprostszy układ elektroniczny. Urządzenia te można podzielić na elektrolityczne aluminiowe, tantalowe, niobowe, polimerowe i mikowe.

Uchwyty magnetyczne i ich rodzaje

Uchwyty magnetyczne to szczególny rodzaj przyrządów, stosowanych w różnych dziedzinach przemysłu. Ich wyjątkowość polega na wykorzystywaniu właściwości magnesu, który jak wiemy ma szczególną moc przyciągania metalowych elementów. Podstawowa klasyfikacja wyróżnia trzy rodzaje uchwytów magnetycznych: ferrytowe, neodymowe i z gumą.