Z jakiego materiału sandały damskie wybrać?

Na rynku jest wiele rzetelnych polskich firm, które oferują wysokiej jakości sandały damskie, dlatego też wiele kobiet może mieć duży problem, aby wybrać najlepsze modele. Warto zwracać uwagę nie tylko na design obuwia i jego cenę, ale przede wszystkim na jakość wykonania, a dokładniej mówiąc na zastosowane materiały.

Na jakie materiały postawić?

Rodzaj zastosowanego materiału ma olbrzymi wpływ na komfort noszenia obuwia. W dzisiejszych czasach najbardziej cenione są oczywiście oryginalne sandały damskie od polskiego producenta, które w całości wykonane są ze skóry. Największą zaletą tego niesamowitego materiału jest to, że pozwala on skórze swobodnie oddychać i skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Skórzane sandały damskie od renomowanych producentów są zazwyczaj dość drogie, dlatego też wiele Pań poszukuje alternatyw. Ciekawym rozwiązaniem jest postawienie na sandały, które ze skóry mają zrobioną jedynie wewnętrzną wkładkę. Buty tego typu mogą pochwalić się podobnymi właściwościami i co najważniejsze zdecydowanie mniej kosztują.

Czym charakteryzują się porządne sandały damskie?

Producenci sandałów damskich coraz częściej korzystają z pomocy specjalnej pianki, która zapewnia doskonałą amortyzację stopi podczas chodzenia. Sandały damskie od polskiego producenta z pianką są najlepszym wyborem dla tych kobiet, które mają mniejsze lub większe problemy ze stawami. Unikać należy tanich modeli od mało znanych producentów, które niestety mogą się szybko odkształcić.

Jeżeli chodzi o samą podeszwę obuwia, to powinna być ona wykonana z porządnej gumy. W dzisiejszych czasach bardzo modne są sportowe sandały, w których można chodzić nawet po górach. W tym przypadku warto dodatkowo zadbać o to, aby posiadały one na podeszwie antypoślizgowy materiał. Wysokiej jakości sandały powinny mieć podeszwę o grubości przynajmniej 2 cm. Obcas i wysokie podbicie stanowi dodatkowe obciążenie dla kręgosłupa, dlatego też sandały tego typu nie nadają się na dłuższe trasy.

Sposób zapięcia ma znaczenie

Wybierając sandały damskie od polskiego producenta warto zwrócić uwagę również na sposób zapięcia, który wbrew pozorom odgrywa ważną rolę. W przypadku sandałów sportowych stopa powinna być idealnie usztywniona, dlatego też warto postawić na porządny rzep. Alternatywą są modele na klamrę, ale mogą one powodować nieprzyjemne obtarcia.

Decydując się na zapięcia na rzep pamiętać należy jedynie o tym, aby uważać na wodę. Niestety, jeżeli dojdzie do zawilgocenia sandałów, to może znacząco zmniejszyć się przyczepność rzepu.