Torebki damskie

Każda kobieta wie, że wybór odpowiedniej torebki to nie jest łatwa sprawa, ponieważ musi ona pasować nie tylko do stroju, ale też do sytuacji w jakiej będziemy się znajdować. A poza tym torebka, którą wybierzemy musi być praktyczna. Torebki damskie dzielą się na wiele rodzajów, tak więc przed wyborem tej idealnej zapoznajmy się z kilkoma z nich.

Torebka typu clutch (kopertówka)

Jeśli chodzi o eleganckie damskie torebki to kopertówka jest idealnym wyborem. Jest to torebka zazwyczaj bez uchwytu, co niestety dla niektórych może być minusem. Tego typu torebki damskie pomieszczą najpotrzebniejsze rzeczy i stanowią niezbędny dodatek do eleganckiej kreacji. Przeważnie taka torebka określana jest mianem “torebki wieczorowej”.

Torebka typu festival (festiwalówka)

Dla wielu kobiet jest to najwygodniejszy rodzaj torebki, ponieważ kształtem przypomina kopertówkę, ale posiada długi pasek, który pozwala na założenie jej przez ramię. Taką torebkę możemy zakwalifikować do modnych torebek na lato. Torebka typu wristlet (bransoletka). Jest to jeden z najmniejszych rodzajów torebek. Jest alternatywą dla kosmetyczki lub portfela. Mieści w sobie podstawowe rzeczy. Jej nazwa pochodzi od paska, którym oplatamy nadgarstek. Jest to dobre rozwiązanie jeśli chodzi o modne torebki na lato, zwłaszcza takie w wyrazistych kolorach.

Torebka typu bowler

Okrągły i zazwyczaj większy kształt torebki sprawia, że jest ona bardzo praktyczna. Idealnie nadaje się do noszenia na co dzień jak i na weekendowe wypady.

Torebka typu doctor (kuferek)

Jest to torebka o klasycznym, eleganckim kształcie. Doskonale pasuje do stylizacji biurowych i zdecydowanie możemy. Jeśli chodzi o eleganckie damskie torebki, to ten typ możemy zdecydowanie do nich zakwalifikować.

Torebka typu tote

Jest to bardzo duża torebka, w której można wszystko pomieścić. Idealnie nadaje się do codziennego użytku, a czasami jest nawet traktowana jako torba zakupowa.

Torebka typu postman bag (listonoszka)

Jest to wytrzymała i pakowna torebka, która ze względu na swój kształt jest jednocześnie elegancka, ale też doskonale nadaje się na wycieczkę lub rower. Tak więc jest to kolejny rodzaj torebki, który możemy zakwalifikować do grupy: modne torebki na lato

Torebka typu hobo

Torebka o półksiężycowym kształcie. Nosi się je na ramieniu i jeśli są dobrze wykonane, to są bardzo wygodne. Takie torebki zazwyczaj posiadają większy kształt, co sprawia że mają więcej pojemności.

Torebka typu bucket (worek)

Jest to rodzaj torebki wakacyjnej lub dobieranej do luźnych, najlepiej casualowych stylizacji.Jak sama nazwa wskazuje jest to duża, wisząca torba, w której niemalże wszystko pomieścimy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://ladysu.pl/