O sandałach

Sandały to obuwie znane od wieków, a w obecnych czasach noszone są w prawie każdej szerokości geograficznej (wyjątek stanowią Eskimosi). Konstrukcja buta jest niezwykle prosta – podeszwa i parę pasków mających za zadanie utrzymać buta na stopie. Jego pierwszym i podstawowym zadaniem była ochrona stopy przed obrażeniami. Dziś sandały pełnią funkcję także ozdobną.

Ewolucja sandała

Sandały, jako idealne obuwie na lato, dzięki modzie przechodziły niezliczone metamorfozy. Zmieniał się kształt i grubość podeszwy, ilość i grubość pasków, ich układ, sposób mocowanie buta na stopie. Moda także dyktuje materiał, z którego sandały są wykonywane – pianka, guma, plastik. Sandały można kupić w każdym kolorze i w bardzo wielu fasonach. Mało tego – sandały noszą kobiety, mężczyźni i dzieci.

Skórzane sandały damskie

Niezależnie od tego, co znajduje się na sklepowych półkach oraz jakie są współczesne trendy są sandały, które zawsze są na czasie i mają przewagę nad innymi – sandały skórzane. Wykonane są z cenionego przez wiele osób materiału naturalnego, który cechuje się miękkością. Dzięki temu but dopasowuje się do kształtu stopy, nie obciera jej (tę zaletę doceniają zwłaszcza ci, którzy noszą bardziej zabudowane obuwie), daje komfort noszenia także dlatego, że pozwala stopie oddychać. Skórzane sandały mogą służyć wiele lat – wystarczy o nie odpowiednio dbać – delikatnie je czasem oczyścić i używać impregnatu. Będą zawsze świetnie wyglądały, a o ich eksploatacji będą świadczyć jedynie ślady w miejscach zaginania buta.

Skórzane sandały damskie

O ile mężczyźni nie są zbyt wybredni co do fasonów sandałów, o tyle kobiety i owszem. To dla nich projektanci wymyślają sandały skórzane damskie do codziennego użytku i na wieczorne wyjścia. To z myślą o nich sandały nie tylko zmieniają grubość i kształt podeszwy, ale także wysokość obcasa.

Sandały damskie na płaskim lub niewysokim obcasie noszą te, które cenią na co dzień wygodę, na niebotycznych szpilkach noszą te, które wybierają się na jakieś przyjęcie. Kobiece sandały mogą mieć pozakrywane pięty lub palce, mogą sięgać tylko kostki lub aż do połowy łydki. Mogą być lekkie, wykonane z pianki, mogą być tekstylne. Są we wszystkich kolorach tęczy. Oj, jest w czym wybierać i na pewno każda znajdzie coś dla siebie. Ale w tym przypadku także sprawdzi się to, że skórzane sandały są najlepsze. Która kobieta nie doceni faktu, że po całym dniu jej stopa jest wypoczęta i nie jest poobcierana? I która nie marzy by jej opalone stopy latem zdobiły piękne lekkie buty w najmodniejszym tego sezonu kolorze?