Kozaki zamszowe czy skórzane? Jakie wybrać?

Zamszowe damskie kozaki to prawdziwy hit ostatnich sezonów. Wyglądają one niezwykle subtelnie, a zarazem seksownie. Dodatkowy plusem jest to, że jest to materiał dość elastyczny. Łatwo dopasować go do nogi. Modele skórzane również posiadają wiele zalet. Są praktyczne, a zarazem efektowne. Przed zakupem nowych kozaków warto więc przeanalizować oba rozwiązania.

Kozaki zamszowe

Damskie kozaki wykonane z zamszu cieszą się wielką popularnością od lat. Przez kilka ostatnich sezonów królują jednak modele zamszowe z cholewką sięgającą za kolano. Są one niezwykle zmysłowe, a jednocześnie eleganckie. Można połączyć je z spodniami, jednak najlepiej prezentują się w towarzystwie sukienek, czy też spódnic.

Kozaki zamszowe są przyjemne w dotyku i elastycznie przystosowują się do kształtu nogi. To właśnie dlatego prezentują się one tak dobrze. Należy jednak zaznaczyć, że jest to materiał średnio odporny na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Podczas ulewnego deszczu, czy też śniegu możemy mieć problem z ich czyszczeniem. Warto także wspomnieć, że do czyszczenia zamszu zaleca się stosować specjalistyczne preparaty. Tylko wtedy tworzywo to będzie prezentować się dobrze, a jednocześnie nie utraci swoich właściwości. Nieprawidłowo czyszczony zamsz wygląda jak zakurzony – można to zauważyć w szczególności na czarnych butach.

Kozaki skórzane

Decydując się na zakup damskich kozaków ze skóry możemy mieć pewność, że posłużą dłużej niż jeden sezon. Jest to materiał o ponadprzeciętnej wytrzymałości i odporności na uszkodzenia. Nie musimy więc obawiać się o zniszczenia. Dobrze dopasowane buty będą prezentować się fantastycznie. Lepiej jednak postawić na nieco krótszą długość cholewki np. do kolana.

Kozaki ze skóry przetrwają nawet najcięższą pogodę. Chronią nie tylko przed wilgocią, ale również niskimi temperaturami. Niewątpliwą zaletą jest proste czyszczenie. Buty odświeżymy nawet w przypadku, gdy nie posiadamy profesjonalnej pasty.

Co wybrać?

Wybór zależy przede wszystkim od naszych upodobań. Modele zamszowe polecane są przede wszystkim na suche miesiące lub łagodne zimy. Są one również odpowiednie dla pań, które oczekują butów perfekcyjnie dopasowanych do nogi, które nie będę odstawać. Buty można założyć nie tylko na zewnątrz. Wiele kobiet zakłada zamszowe kozaki na imprezę w klubie, czy też innym lokalu.

Kozaki skórzane to strzał w dziesiątkę, jeśli poszukujemy butów na srogą zimę. Łączą one świetny wygląd oraz wysoki poziom uniwersalności. Sprawdzają się podczas wielu różnych okazji.