Impregnacja obuwia na zimę

Zabezpieczenie obuwia na zimę jest bardzo ważne. Zarówno dla tych osób, które idą do pracy pieszo, jak i podróżujących samochodem. Wystarczy raz dziennie wdepnąć w kałużę i już stan materiału się zmienia.O tym jak szanować swoją ukochaną parę butów z pewnością wiedzą wszystkie panie. Niestety nie zawsze robimy to dokładnie tak jak powinniśmy.

Czym jest impregnacja i kiedy należy impregnować buty

Buty że skóry, takie jak np.: skórzane damskie kozaki, wymagają specjalnej uwagi aby materiał z którego zostały wykonane służył nam jak najdłużej. Impregnacja czyli inaczej potraktowanie obuwia substancjami chemicznymi bądź pochodzenia naturalnego. Impregnacja ma na celu zwiększenie wodoodporności wierzchniej warstwy materiału. Kiedy kupujemy buty w dobrym sklepie obuwniczym, możemy spodziewać się, że producent wstępnie przygotował je na pierwsze wyjście. Jeżeli jednak tak nie jest buty należy zaimpregnować przed pierwszym wyjściem. Jest to istotne, aby od samego początku użytkowania została wprowadzona ochrona. Możemy łatwo sprawdzić, czy buty wymagają ponownej impregnacji. Jeżeli krople wody utrzymują się na powierzchni to znaczy, że wszystko jest w porządku. Natomiast, gdy woda wsiąka trzeba zareagować.

Impregnacja zależy od rodzaju użytej skóry

Zazwyczaj to kobiety dbają bardziej o swoje buty, chcąc zawsze wyglądać modnie i zaoszczędzić pieniądze na kupowaniu kolejnej pary nowych cudeniek. Dlatego warto wiedzieć, że aby nasze skórzane damskie kozaki były dłużej eleganckie, najpierw musimy wiedzieć z czego zostały zrobione. Wyróżniamy takie materiały, jak: skóra licowa, skóra szorstka, czyli np.: nubuk i zamsz. Dodatkowo innej pielęgnacji wymagają buty skórzane z materiałowymi wstawkami. Jeżeli do produkcji naszych damskich skórzanych kozaków użyto skóry licowej, to będą to buty pokryte niezwykle gładkim materiałem. Buty wykonane ze skóry bydlęcej albo jagnięcej stają się bardziej odporne na warunki atmosferyczne niż inne. Nubuk to niezwykle miękki materiał, dotykając go można wyczuć delikatny meszek, jest tak dzięki specjalnej obróbce. Tak jak skóra licowa produkowany jest z wierzchniej warstwy skór zwierzęcych. Zamsz natomiast powstaje z głębszych warstw skóry i w efekcie obróbki ma więcej przyjemnych w dotyku włosków.

Środki do impregnacji

Kiedy już rozpoznamy z jakiego rodzaju skóry wykonane są nasze modne kozaki trzeba kupić odpowiedni środek zabezpieczający. Wyróżniamy pasty, woski, kremy oraz spreje do impregnacji. Możemy je wszystkie dostać w sklepie obuwniczym bądź samemu poszukać w internecie, aby nasze skórzane buty zawsze były gotowe do drogi.