Alkomaty wykorzystywane przez policję – dlaczego warto je wybierać?

Alkomaty wykorzystywane przez policje są niezwykle czułe i posiadają elektrochemiczny sensor, co wyklucza możliwość pomyłki i pokazania fałszywie dodatniego wyniku testu. Oznacza to, że reaguje on jedynie na molekuły alkoholu, a nie inne substancje chemiczne. Pomiar jest niezwykle szybki i dokładny.

Alkomaty policyjne sklep – czy można je używać do celów prywatnych?

Alkomaty policyjne ze względu na swoje dobre parametry często wybierane są przez firmy do kontroli trzeźwości pracowników w zakładzie pracy. Mogą być również używane do celów prywatnych. Jednak trzeba się liczyć z tym, że alkomat policyjny cena jest dość wysoka. Niemniej jednak za najwyższą jakość i znaczną czułość warto zapłacić więcej. Można precyzyjnie określić czy czas przerwy od jazdy samochodem po suto zakrapianej imprezie jest wystarczający do ponownego zajęcia miejsca za kierownicą.

Alkomaty policyjne sklep – jaka jest zasada ich działania?

Większość alkomatów policyjnych takich jak Alcoblow czy Alco Sensor IV dokonuje pomiaru w pięć sekund, Obydwa mają również możliwość automatycznego lub manualnego dokonania pomiaru, w zależności od tego czy osoba poddawana testom jest przytomna i czy nie odmawia jego dokonania. Jeśli tak jest wybiera się pomiar manualny. W przypadku Alcoblow dodatkową zaletą jest dokonywanie pomiaru bez ustnika. Z kolei Alco Sensor pokaże konkretne wskazanie w mg/l w zakresie od 0,000 do 2,000 mg/l, natomiast Alcoblow poziom stężenia alkoholu określany przez jedną z trzech diod określających trzeźwość, niskie stężenie alkoholu, ale przekraczające normę oraz trzeci pokazujący wysokie stężenie alkoholu we krwi. Służy zatem jedynie do wskazania, a dokładniejszych pomiarów trzeba dokonać przeznaczonym do tego alkomatem z wyświetlaczem pomiaru w mg/l.

Alcoblow alkomat policyjny cena – jak się kształtuje w porównaniu do Alco Sensor IV?

Alkomaty wykorzystywane przez policje, a więc Alcoblow i Alco Sensor IV nie należą do najtańszych modeli. Jeśli szuka się rozwiązania dla firmy, gdzie chodzi głównie o sprawdzenie trzeźwości, a nie dokładnego liczbowego stężenia, to warto wybrać Alcoblow który jest czterokrotnie tańszy. Za Alco Sensor IV trzeba bowiem zapłacić ponad pięć tysięcy złotych.

Alkomaty wykorzystywane przez policję pozwalają na bardzo dokładne pomiary do trzeciego miejsca po przecinku, stąd naprawdę warto je wybierać. Dwa tryby pomiaru, a także możliwość wykonania kliku tysięcy pomiarów na jednej baterii sprawia, że to niezwykle ekonomiczne urządzenia. Warto wybierać produkty, którym zaufały służby mundurowe pozwalające na wydruk wszystkich pomiarów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://alko-maty.pl/alkomaty-dowodowe-(policyjne).html